События в миреmind.ua9 мар.

Китай встановив історичний рекорд за кількістю угод зі злиття та поглинання з початку року

nk_hauz/-mvmolkda6apmdfjxulg.jpg

Китайські компанії укладають рекордну кількість угод, обсяг M&A з початку року склав $77,5 млрд, що є найвищим в історії показником і майже втричі перевищує значення за аналогічний період 2020 року, свідчать дані Refinitiv.

«Це нетипово активний період для M&A» в Китаї, прокоментував директор PwC з операцій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Девід Браун газеті Financial Times, на яку посилається FinMarket.

Він пояснює поточну ситуацію низкою факторів, включаючи попит на капітал з боку китайських компаній і відновлення економіки, а також політику влади КНР, спрямовану на ослаблення залежності країни від зарубіжних технологій і ринків.

Зростання економіки Китаю прискорилося наприкінці 2020 року, тоді як фондовий ринок досяг рекордних максимумів, що сприяє активності угод.

Обсяг угод в Китаї впав у лютому 2020 року, коли в країні вперше було введено локдаун в зв'язку з пандемією коронавірусу. Тим часом активність відновилася на тлі покращення епідеміологічної обстановки: обсяг угод за минулий рік збільшився на 30%, до $734 млрд, згідно з даними PwC.

«У Китаї складається відчуття, що все під контролем, і комерційні гравці більше не вагаються перед укладенням угод, які можна було б відкласти», – каже керуючий директор Deloitte China з M&A Айван Вон.

Він зазначив, що основна частка активності припадає на технологічний сектор і сферу логістики в зв'язку зі зростанням популярності електронної торгівлі в період пандемії.

Серед недавніх угод: купівля виробником цементу Xinjiang Tianshan чотирьох регіональних конкурентів за $15 млрд, поглинання компанії Kerry Logistics китайської кур'єрською службою SF Holding за $2,3 млрд і придбання логістичної компанії CJ Rokin приватною інвестиційною фірмою FountainVest Partners зі штаб- квартирою в Гонконгу, пише FT.