События в миреwww.epochtimes.com.uaSep 17

Китайська влада спотворює дані, щоб приховати демографічну кризу

nk_hauz/-mhpcos0lcgskqn-kxoy.jpg

Китай переживає демографічну кризу. Результат, ймовірно, буде набагато гірший, ніж у випадку з Японією. Можливо, не відразу, але неодмінно протягом найближчих 10 років, пише Шайлендра Радж Мехта у виданні The Indian Express.

Професор Шайлендра Радж Мехта — президент бізнес-школи MICA в Індії і всесвітньо відомий економіст. Він викладав в Університеті Пердью 16 років і є співзасновником Simulex, високотехнологічної компанії, що спеціалізується на економіці і стратегічному управлінні.

Шайлендра опублікував статтю в The Indian Express під заголовком «Комуністична партія Китаю намагається приховати демографічну кризу, спотворюючи дані перепису населення», де аналізує шахрайство з даними населення.

nk_hauz/-mhpcuqcq9bshzwrmusr.jpg

Згідно з Національним статистичним бюро Китаю, на кінець 2019 року населення Китаю становило 1,4 млрд осіб, з яких 715 млн чоловіків, 684 млн жінок, при співвідношенні чоловіків і жінок 104,5 до 100. Кількість народжень склала 14,65 млн, а смертей — 9,98 млн, тобто населення збільшилося на 4,67 млн.

«Звучить розумно, але насправді кожне з цих чисел — міраж», — пише Шайлендра.

Вигадане співвідношення чоловіків і жінок

Щоб розгадати таємницю, Шайлендра повертається майже на 40 років назад. Співвідношення статей при народженні (SRB) — найважливіше поняття в демографії, при якому вираховують кількість народжених хлопчиків на одну дівчинку.

«У 1982 році, за даними Національного статистичного бюро Китаю, на кожні 100 жінок припадало 108 чоловіків, при цьому SRB становив 108 осіб, що показує глибоко вкорінені соціальні переваги на користь дитини чоловічої статі, відомі у всій Азії».

nk_hauz/-mhpcurck69lwvgalebf.jpg

Приблизно в той же час, в 1979 році, китайська влада ввели політику однієї дитини. Через ці обмеження перевага віддавалася хлопчикам.

SRB неухильно зростав наступні 20 років, досягнувши у 2009 році найвищого показника - 121. Протягом 35 років показник SRB в Китаї коливався між 110 і 120, що є гіршими показниками співвідношення статей у світі.

«Проте в офіційній статистиці за той же період співвідношення статей у населення становить від 104 до 106. На 2019 рік воно склало 104,45».

Шайлендра вказав на очевидну безглуздість: неможливо, щоб майже 40 років в країні було на 10-20% більше чоловіків, а в 2019 році раптом чоловіків стало тільки на 4,5% більше, ніж жінок. Це показує, що в Китаї дисбаланс у співвідношенні чоловіків і жінок набагато перевищує офіційні дані.

Сфабриковані дані про чисельність населення

Далі Шайлендра проаналізував дані про перепис населення Китаю.

Згідно з даними 2000 року, у віковій групі від 5 до 10 років було 90,15 млн осіб. Значить, 15 років по тому ці люди будуть у віковій групі від 20 до 25 років.

nk_hauz/-mhpcuoppz4rarbse_gr.jpg

Однак Шайлендра виявив, що, за даними 2015 року, в цій групі виявилося 100,31 млн осіб. Чисельність цієї групи замість того, щоб впасти через звичайну смертність, збільшилася більш ніж на 10 млн.

У 2018 році кількість збільшилася до 113,38 млн, тобто, з'явилися ще 23,23 млн людей-привидів. З них 9,8 млн — чоловіки, а 13,35 млн — жінки.

Шайлендра підкреслив, що це всього лише одна вікова група, подібний стан спостерігається і в інших групах.

«В цілому досить імовірно, що чисельність населення Китаю була завищена принаймні на 100 млн, щоб підтримувати вигадку про те, що Китай — найбільша країна у світі».

Скорочення працездатного населення і падіння народжуваності

Якщо подивитися на робочу силу в Китаї, тобто населення у віці від 15 до 59 років, то навіть офіційна китайська статистика показує, що рекордний рівень в 940,4 млн осіб припадає на 2011 рік.

Відтоді показник щорічно знижувався і у 2019 році склав 896,4 млн осіб, що майже на 5% менше рекордного значення. Це також вказує на загальне скорочення населення.

«Положення з народжуваністю нітрохи не краще», — зазначає Шайлендра.

nk_hauz/-mhpcunkerynhtzcjds4.jpg

У 2017 році приблизно було 17,23 млн народжень, але у 2019 році число різко впало до 14,65 млн. Ця офіційна цифра ще нижча, ніж кількість народжень 60 років тому, коли населення Китаю було майже вполовину менше, ніж сьогодні.

Навіть цей невеликий показник завищений, оскільки кількість народжень, зареєстрованих в китайських лікарнях (99,9% немовлят народжуються в лікарнях), на 1,6 млн менше.

«Швидке економічне зростання вимагає швидкого збільшення як робочої сили, так і капіталу, які є двома колесами економічного прогресу», — пише Шайлендра.

«Однак, як і слід було очікувати, Комуністична партія Китаю (КПК) вдається до спотворення».

За словами, Шайлендра китайська влада переконана, що Китаю судилося бути домінуючою державою у світі.

«Вони прагнуть колонізувати Південно-Китайське море і показати США та Індії своє місце. Вони хочуть вдертися і окупувати Тайвань. Таке поєднання зарозумілості і плутанини — вибухонебезпечне і завжди закінчується трагедією».

Шайлендра вказав, що після майже 40 років колективних злочинів китайського режиму демографічні дані Китаю слід сприймати як найненадійнішу статистику у світі.

Китай зіткнувся з демографічною кризою, а скорочується населення не може підтримувати грандіозні плани.