Китаю наказали замінити посла в Празі після погроз чеським компаніям
События в миреwww.eurointegration.com.ua09 марта 2020

Китаю наказали замінити посла в Празі після погроз чеським компаніям

Китай повинен замінити свого посла в Чеській Республіці після того, як посольство Китаю надіслало погрозливий лист чеській владі, заявив прем'єр-міністр Андрей Бабіш.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Як зазначає агентство, позиція Бабіша може ще більше погіршити відносини між двома країнами.

У січні посольство Китаю в Празі заявило в листі, надісланому офісу президента Чехії, що Пекін помститься чеським компаніям, що працюють у Китаї, якщо спікер Сенату Ярослав Кубера здійснить заплановий візит у Тайвань.

Лист від 10 січня попереджує: чеські компанії, що працюють в Китаї, наприклад, дочірня компанія Volkswagen Skoda Auto та кредитна група Home Credit, постраждають, якщо Кубера таки поїде.

Кубера помер перед тим, як здійснити подорож. Його наступник Мілош Вистрчил, ймовірно, наполягатиме на тому, щоб Китай замінив посла, і Бабіш підтримує такий запит, повідомляє Чеське телебачення.

"Ця людина є досить самобутньою, і те, що він написав, це абсолютно неприйнятно, ми повинні це відкинути", - сказав прем'єр.

Чотири найвищі чеські чиновники, зокрема президент Мілош Земан, який активно наполягав на тісніших стосунках з Китаєм, зустрінуться в середу на черговій дискусії з питань зовнішньої політики, де вони, як очікується, розглянуть це питання.

Дипломатичні зв'язки між двома країнами охололи минулого року, коли міська влада Праги висловила підтримку Тибету та вимагала змін до міжміського партнерського договору з Пекіном щодо посилання на політику Китаю щодо Тайваню.

Китай вийшов з угоди, а Прага натомість уклала партнерство з Тайбеєм, столицею Тайваню. Китай вважає Тайвань частиною своєї території і наполегливо просуває модель "одна країна, дві системи", яку Тайвань відкидає. Уряд Бабіша неодноразово заявляв, що він дотримується політики Китаю.

Попередня тріщина у двосторонніх відносинах побігла в грудні 2018 року, коли чеська служба з кібербезпеки попередила про ризики використання мережевих технологій, наданих китайськими виробниками телекомунікаційного обладнання Huawei та ZTE.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Вера
...вот за что люблю кипчака...так это за его умные комменты...спасибо за твои "изюменки"...
ера
почитай внизу умный коммент кипчака...
Игбун Хохлов
Врет Кузя. Хочет угодить и нашим, и вашим. Майдаун изначально был организованным госперевортом. Просто в наши дни не принято: залп "Авроры" и все на штурм Бастилии. Телевидение, СМИ, общественное мнение.... Современные госперевороты как секс. Обязательны предварительные ласки. Сначала выходят якобы "мирные" протестутки. Скачут несколько месяцев. Все это муссолится по телевизору во всех странах. Подготовительный этап, возбуждение растет. Потом следует провокация, и "кровавый тиран" "расстреливает" мирных протестуток. Дальше происхордит захват власти. Конец полового акта.
кипчак
Немцы очень щедро дают кредиты Украине. Львов набрал столько, что похоже рассчитываться будет нечем, а построенное жилье пойдет не для внутренне перемещенных лиц, а на отселение из Германии так называемых беженцев. Вот все и красиво складывается - сначала кредиты, а потом избавление от исламских террористов и прочих тунеядцев. Еще украинская власть и спасибо скажет, сама то к тому времени сбежит в ту же Германию, Испанию, Англию - у кого где уже недвижимость приобретена.
кипчак
А не надо было чернобыльцам проявлять активность вкупе с помарнчевыми и сносить регионалов на майдане. Из всего ассортимента партий выбрали худшее. Получилось как со старухой - остались у разбитого корыта.
Гость
Ахахахаха!!!!! ПРЕДЛОЖИЛА ВОССТАНОВИТЬ! А почему сейчас не восстановила после переворота?
Гость
Это практически не является президентом, ему место на работе - каламбур 95 или сидеть дома, или остаться уборщиком больницы (ему место там убирать говно, а не управлять страной)
Авторские статьи