Колишній глава Європейського центробанку Маріо Драгі погодився стати новим прем'єром Італії
События в миреnv.ua13 февраля 2021

Колишній глава Європейського центробанку Маріо Драгі погодився стати новим прем'єром Італії

Новий уряд Італії очолить колишній глава Європейського центрального банку Маріо Драгі. Про це повідомляє пресслужба президентського Квірінальського палацу.

Президент Серджіо Маттарелла зустрівся з Маріо Драгі, і той погодився очолити уряд після відставки Джузеппе Конте. Драгі та його уряд приведуть до присяги в суботу, 13 лютого, о 13:00 за київським часом.

La Repubblica пише, що сім міністрів уряду Конте збережуть свої посади. Загалом міністрів 23, вісім з них - жінки. Четверо міністрів - члени Руху 5 зірок, по троє - Демократичної партії, Вперед, Італія (Forza Italia) і Ліга (Lega), один - Живої Італії і один - Вільних і рівних (Liberi e uguali).

Маріо Драгі 73 роки, в 2005-2011 роках він був головою Банку Італії, в 2011-2019 роках - Європейського центробанку.

В кінці січня прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте офіційно подав у відставку.

Це рішення було ухвалено після того, як правляча коаліція, яку очолюють Рух п'яти зірок і Демократична партія, втратила більшість у верхній палаті парламенту. Коаліцію залишила партія Жива Італія колишнього прем'єра Маттео Ренці, голоси якої були вирішальними для уряду Конте.

Розбіжності між Конте і Ренці виникли через боротьбу з пандемією COVID-19 в країні - Ренці критикував Конте через розподіл коштів, які ЄС виділив Італії на боротьбу з наслідками пандемії.

Написать комментарий