Компанії в США відчувають нестачу робочої сили через введені нові правила видачі віз
События в миреmind.ua03 ноября 2020

Компанії в США відчувають нестачу робочої сили через введені нові правила видачі віз

Нові правила, встановлені адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо робочих віз, заважають американським компаніям наймати іноземних висококваліфікованих співробітників і розвивати бізнес. Про це The Wall Street Journal розповіли засновники компаній та інвестори, пише Forbes.

Про зміни програми видачі віз H-1B адміністрація оголосила в жовтні. Згідно з внесеними змінами, роботодавці повинні будуть платити висококваліфікованим іноземцям набагато вищі зарплати. Крім того, адміністрація вирішила зобов'язати іммігрантів мати диплом про освіту саме в тій сфері, в якій вони хочуть працювати в США. Ще одна зміна була введена для працівників за контрактом, які найняті однією компанією, але переважно працюють на іншу, для них термін дії H1-B буде знижений з трьох років до року.

Згідно з новими вимогами, зарплати багатьох співробітників повинні будуть складати як мінімум $17 000 на місяць, навіть якщо мова йде про працівників без досвіду, відзначає WSJ. Програміст початкового рівня в Сан-Франциско раніше міг отримувати мінімум $6500, а тепер – близько $9000, вказує видання з посиланням на дані Мінпраці США.

«Вже було дорого, вже була висока планка, і тепер ми робимо її заборонною», – заявила виданню співзасновник фірми Scale, що займається венчурним капіталом. А засновник фірми Bridge12 Technologies, що виробляє системи створення мікрохвиль, зазначив, що в компанії «не розуміють, як можна заробляти з урахуванням таких божевільних зарплат».

Найбільш потужний удар припав по технологічних стартапах, підкреслює WSJ. Засновники і співробітники таких компаній – це часто емігранти. Крім того, ці компанії часто платять співробітникам нижчу зарплату, але компенсують це за рахунок передачі їм акцій. Однак в рамках встановлених владою правил акції, бонуси та інші види компенсації з точки зору вимог до мінімальної зарплати не враховуються.

Нові правила видачі H1-B – це тільки один із кроків, зроблених адміністрацією Трампа на користь обмеження імміграції в США, підкреслює WSJ. Засновники компаній заявили газеті, що через загальний ефект від усіх цих заходів деякі технологічні стартапи «втомилися» займатися бізнесом в США. Деякі із засновників розповіли, що створюють центри в Східній Європі і посилають нових співробітників, яким потрібна була б американська віза, в свої офіси в Канаді.

Президентська адміністрація в свою чергу вказує, що мета нових правил – забезпечити пріоритет американських громадян при виборі компаніями співробітників.

Написать комментарий