Лондон та Брюссель проведуть нові перемовини щодо кордону в Північній Ірландії після Brexit
События в миреwww.eurointegration.com.ua04 февраля 2021

Лондон та Брюссель проведуть нові перемовини щодо кордону в Північній Ірландії після Brexit

Представники урядів Британії та ЄС зустрінуться наступного тижня для обговорення проблемних питань, пов’язаних з кордоном між Ірландією та Північною Ірландією після Brexit.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

Зустріч міністра уряду Британії Майкла Гоува та віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича планується у Лондоні. 

3 лютого вони провели кризову відеозустріч з першою міністеркою Північної Ірландії Арлін Фостер та її заступницею Мішель О’Нейл. Після неї заявили, що сторони домовилися про інтенсивну співпрацю задля вирішення проблем з перевезенням товарів. 

Перед зустріччю Гоув звернувся до ЄС з проханням продовжити перехідний період після Brexit для Північної Ірландії до 2023 року - для продуктів, посилок та медикаментів, щоб існуючі проблеми з рухом товарів не загострили соціальну напругу. 

Марош Шефчович у коментарі ірландським ЗМІ зазначив, що вважає можливим вирішити усі проблемні питання з рухом товарів, якщо усі аспекти "ірландського протоколу" будуть впроваджені.

Питання ірландського кордону загострилося минулого тижня. Спершу напруги додала заява ЄС, яку потім назвали помилковою, про намір контролювати експорт вакцин у тому числі на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією.

Наступними днями у Північній Ірландії призупинили прикордонні перевірки товарів і тимчасово відвели персонал із двох портів у зв’язку з погрозами.

Написать комментарий