События в миреlitgazeta.com.ua12 дек.

Майже 25 років учитель із Колумбії возить пересувну бібліотеку Biblioburro

nk_hauz/F6ckv8h7g.jpeg

Майже чверть століття сільський учитель із Магдалени в Колумбії від села до села возить на своїх осликах Альфа та Бето пересувну бібліотеку, яку прозвали «Biblioburro» («Бібліо-осел»). На тваринах сідла обладнані книжковими полицями, де стоять книги та інші матеріали для читання.

Як пише Atlas Obscura, у 1990-х роках ставши шкільним учителем і вступивши на роботу в сільську школу, Луїс Соріано звернув увагу, що в перші кілька років ніхто з його учнів не виконував своїх шкільних завдань і, здавалося, не досяг жодних успіхів. Вчитель-початківець звинувачував у цьому себе, вважаючи, що він – поганий вчитель і що він неправильно вибрав покликання свого життя, і все тому, що учні, здавалося, просто не вчилися.

Однак пізніше він зрозумів, що багато дітей, які живуть на віддалених хуторах, що знаходяться за кілька миль вузькими стежками від найближчої школи, не могли практикувати читання будинку, тому що в них просто не було книг. Сам учитель, обмежений ресурсами, вирішив зробити єдине, що було в його силах: принести свої книги.

Якось у 1997 році перед світанком він узяв одного зі своїх ослів та стопку книжок і вирушив хуторами, де жили школярі. Проїхавши кілька миль важкопрохідною місцевістю, він зупинявся біля будинків кожного зі своїх учнів і читав разом з ними, а потім давав їм книгу і казав, що повернеться наступного дня, щоб забрати її. І таким чином він повертався день у день, рано-вранці, задовго до початку занять у школі, бо з досвіду знав, що сім’ї селян, котрі працюють у полях, піднімалися з першою піснею півнів, ще в темряві.«Biblioburro» починалася з сімдесяти книг, що належали Луїсу, та одного віслюка. Він швидко додав другого осла, прикріпивши дерев’яні книжкові полиці до їхніх сідел для зручності транспортування, і назвав двох тварин Альфа і Бето (альфабето – це алфавіт іспанською мовою). Соріано почав розширювати та урізноманітнити щоденний маршрут, щоб охопити якнайбільше дітей у цьому районі.

Коли в 2003 році популярний колумбійський радіоведучий Хуан Госсайн дізнався про історію Biblioburro і поділився нею зі своїми слухачами, на ім’я Соріано почали надходити пожертвування книг з усього світу — сьогодні Луїс може похвалитися книжковою колекцією більш ніж 7 тисяч найменувань.

Понад 24 роки з того дня він продовжує розпочату справу. Вчитель розповідає: «Спочатку люди вважали мене не більш ніж напівбожевільним учителем з кількома книгами та своїм ослом. Не усвідомлюючи цього тоді, я створив ту саму сільську пересувну бібліотеку, яка тепер відома у світі як Biblioburro».

💬 Последние комментарии
обезьяны всегда ищут крепкую ветку
так Песков прокомментировал идею Эрдогана "с глазу на глаз".
А что так можно было?
только в ЭТОЙ стране можно находясь в розыске у полиции, свободно бухать в ресторане «Царское село», у всех разыскивающих на виду, и особенно в разгар «вторжения Путина»... Американская хвалёная мафия "со сльозамы на очах" смотрит видосики и просто завидует😀
парад победы Путина в Полтаве
Адольф Гитлер тоже обещал не расширять своё ФАШИСТСКОЕ НАТО на восток, и даже подписал документ (читаем нимательно пакт о не нападении на СССР)
Весёлый Роджер
Ты ДЭБИЛ и як Шмуля Писдунович - ыщо и МУДАК! Запомни щирая мразь: Основатель украинской нации, по вашей щирой истории - князь Володимир Мономах! ТАК МУДАК? Ну вот, а его ридный сынку - Юрий Долгорукий - клятый москаль! И опять по xoxляче цэ будэ ТАК! Шо и доказывает простую историчну аксиому: Мовный xoxол - конченый МУДАК! И опять ТАК!!! Сало не роняй, для убийц детей него ховай!
Весёлый Роджер
А ты ТВАРЬ Шмуля, в это время с Карачуна из гаубиц 25 кг по мирным жителям НЕ ПРИЦЕЛЬНО стрелял и уссывался, як их там на части разрывало! ТАК МРАЗЬ ЖИДОВСКАЯ? Откуда ты знаешь, сколько и где я был? ПОШЁЛ НА ФУЙ ПРОДАЖНЫЙ ПАРХАТЫЙ ДЭБИЛ!
Весёлый Роджер
Заткнись дурень неграмотный! Козаки - цэ Рагули та щирые жиды!!! Чаму, а тому що уси козачьего роду, а не як ты уроды! Дафай щенывмырло спивай, на мотив старого ляхового гимна, та прапор Нижней Австрии пиднимай, та Сало не роняй, убийцам ховай!
Весёлый Роджер
Ответ дэ ШМУЛЯ про Советские смартфоны чи патефоны?