События в миреИсточник10 авг.

Мін'юст США перегляне документи щодо терактів 11 вересня на предмет зняття таємності

nk_hauz/g2ZpRlM7R.jpeg

Президент США Джо Байден привітав рішення Мін'юсту переглянути на транспарентність документи з терактів 11 вересня 2001 року в переддень 20-ї річниці трагедії.

"Як я обіцяв під час своєї кампанії, адміністрація прихильна забезпеченню максимального рівня транспарентності відповідно до закону і дотримання суворого керівництва із залучення державної таємниці, випущеного під час адміністрації Обами-Байдена (Байден обіймав в адміністрації Обами пост віце-президента)", - йдеться в заяві президента США, опублікованій у понеділок на сайті Білого дому.

"У зв'язку з цим я вітаю сьогоднішнє звернення міністерства юстиції, в якому воно висловлює прихильність знову розглянути документи, на які раніше уряд розповсюдив гриф секретності, і зробити це якомога швидше", - зазначається в документі.

Теракти 11 вересня 2001 року - серія з чотирьох координованих терактів, здійснених смертниками в США. В результаті терактів загинули майже 3 тис. людей. Згідно з офіційною версією, атаки здійснили члени організації "Аль-Каїда".