Між Єгиптом та Ефіопією назріває криза через будівництво ГЕС на Нілі
События в миреmind.ua9 дней назад

Між Єгиптом та Ефіопією назріває криза через будівництво ГЕС на Нілі

Ефіопія відмовилася піти назустріч Єгипту і Судану, не погодившись заморозити другий етап заповнення греблі «Відродження» з настанням сезону дощів у липні. Про це пише Euronews.

Три країни вже близько десяти років намагаються домовитися про умови експлуатації найбільшої в Африці ГЕС, яку споруджують на правій притоці Нілу. Будівництво завершено на 80%.

Потужність ГЕС, яка представлятиме собою каскад із чотирьох гребель, складе 5250 МВт.

Єгипет і Судан побоюються, що в результаті роботи ефіопської ГЕС в Нілі може виникнути гостра нестача води.

Переговори в Кіншасі пройшли під егідою президента Демократичної республіки яка головує зараз в Африканському союзі. Фелікс Чісекеді зазначив:

«Розбіжності навколо греблі «Відродження» потрібно розглядати не як щось неминуче, а як можливість зблизити наші народи і почати транскордонну та регіональну співпрацю».

Водні ресурси Єгипту практично повністю залежать від Нілу, тому Каїр наполягає на підписанні юридично обов'язкової для всіх сторін угоди.

Минулого тижня президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що ніхто не зможе взяти ні краплі води з його країни. За словами ас-Сісі, в іншому випадку регіон стане свідком нестабільності, яку навіть уявити неможливо.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ звиняйте , я тоби диду Шмуля по яйкам попал? ОЙ опять звиняй, ну да, помню - по одному! Ну так кто обосрал Солженицины ни за что? кто ему приписал слова Кравчука? Вот до чего ты докатился мразь продажная - а ведь .лядь, бывший смокчун и вечный дуполиз - член КПСС, а ныне защитник убийц детей и восхвалитель фашистов из Галичины СС!!! Тварь! Да щоб тебя Ковид прибрал!
Луна-2
"Это лучше, чем воевать "..... святая правда
Весёлый Роджер
Никому не разорвать нерушимую дружбу нациков-фашистов запизденских, рыночных спекулянтов и трудяг донецких шахтёров!!! ТакЪ Победим! Сала труду чи Труду Сала? Тюю ..., то ны, ...Сала тому, кто автомат достала?
е
да кто ей даст.. вечно дурни думкой богатеют...
е
ой, ну кто бы тут мычал... лижешь жопу америкосам так что им туалетная бумага не нужна...
е
конечно, ее такие как ты разваливали и продолжают разваливать за обещания америкосов... так как работать ты не привыкла, все тебе халяву надо.. а развития без труда не бывает, хотя до того примитива как ты это не доходит...
Весёлый Роджер
Дедуля 3.14здюлю - ну не кизди, а пыди да телефончик свой дешевый, голубенький Хуавей Сла-л22 - заряди. Ты такой тупой, что даже рот свой маразматичный не открывай, а съезды КПСС на своём видике Фунае пыди досматривай.