На аукціоні Christie's виставили на продаж «космічне вино». Понад рік воно визрівало на орбіті Землі
События в миреhromadske.ua06 мая 2021

На аукціоні Christie's виставили на продаж «космічне вино». Понад рік воно визрівало на орбіті Землі

Аукціонний дім Christie's виставив на продаж французьке вино, яке понад рік визрівало на орбіті Землі. Вартість такого вина оцінили в мільйон доларів. Чи варте воно того покупці зможуть вирішити самі: для того, щоб оцінити «космічний» напій, його пропонують порівняти зі звичайним «земним».

Про це повідомили на сайті Christie's.

Французьке вино Petrus 2000, виготовлене ​​з винограду регіону Бордо, пробуло 14 місяців на Міжнародній космічній станції. Всього у листопаді 2019 року у космос відправили 12 пляшок вина на борту капсули Cygnus. А вже у січні на Землю його повернув космічний корабель Dragon компанії SpaceX.

Це вперше вино, яке подорожувало до МКС та повернулось на Землю, витримане у спеціальному контрольованому середовищі.  Напій запускали у космос у межах програми досліджень Space Cargo Unlimited, яка досліджує як вантажі переживають космічні подорожі для подальшого розвитку «доставки у космос».

Для зберігання «космічного» вина дизайнери створили спеціальну тематичну скриньку, а також графин, склянки та штопор, виготовлені з метеорита.

Вартість такого набору на аукціоні оцінили у мільйон доларів. Для порівняння: пляшка «звичайного» Petrus коштує близько 6 тисяч доларів. Доходи від продажу «космічного вина» підуть на фінансування майбутніх космічних місій та досліджень.

Christie's

У березні група експертів з Інституту виноградарства та виноробства Франції (Institut des Sciences de la Vigne et du Vin) провела дегустацію вина, щоб порівняти його зі звичайним «земним».

Результати такі: всі пляшки позитивно перенесли подорож та зберігання на МКС, експерти також визначили, що вони мають відмінності у кольорі, ароматі та смакових компонентах, але все ще «чудові».

Але перевірити це можуть і самі покупці. Тім Триптрі, майстер вина, який працює в Christie's, анонсував, що разом з вином, витриманим у космосі, буде продаватися пляшка звичайного Pétrus 2000, щоб можна було порівняти їхні смаки, пише BBC.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Га-га-га
Конечно пойдут! Американцы умеют оценивать риски и принимать эффективные решения.
Весёлый Роджер
Исходя из твоей Шмуля, ТУПОЙ логики, щирого предателя мстителя, которого Перестройка Горбача выперла со склада з тушёнкой та сгущёнкой, то получается, шо те поддонки предатели с Украины, шо пошли полицаями к немцам – маяли на то моральное право? Тому що, у них тоже, мабуть були, большие претензии к Советской власти, ну там коллективизация проведена не так, а у тебя Шмуля, прихватизация – не так! У тех - коня, корову отобрали, а у тебя - кальсон пона3.14здить бохато не дали. Ну правильно же тварь? И ты сделал эти выводы и спокойно стал поддонком предателем и холуём у нациков чи щирых нацистов, ну почти як полицаем у немецких фашистов! Я прав! Логика у меня 100%-я! Против неё трудно что-либо возразить! Сало не уронил дэбил?
Оззи
О, Лоху дурь подвезли, поперло.
е
..мову..
е
пока что жопу лижешь и целуешь ты... цельному американскому флоту...и на хрене катаешься всего 6-го флота..но американскую могу выучить не в состоянии, т.к. примитивная бестолочь по натуре...
Елена
Луночка, возраст дуракам и сволочам не помеха,там возрастом лучше не становится.
Елена
Заправку помнишь?то настоящая,рядом находящаяся,со смертей я никогда не смеялась,то не я,так шо не надо,ьы хотел этого,ты это получил,не получится и рыбку съесть и на хрене прокатиться, поцелуй иди Мишу в жопу., пока не поздно.