На Майорці пенсіонерам дають можливість попорпатися в землі
События в миреzib.com.ua16 августа 2020

На Майорці пенсіонерам дають можливість попорпатися в землі

Влада Пальма-де-Майорки (Іспанія) запустила спеціальну кампанію для немолодих жителів і соціально незахищених груп громадян. Їм запропонували попорпатися в землі на свіжому повітрі.

Програма розрахована на людей з інвалідністю, малозабезпечених громадян і тих, хто проходить реабілітацію. Їм влада виділила 126 невеликих ділянок по 20 м2 — такі собі клумби 4 на 5 м. Тут пенсіонери зможуть висадити овочі, зелень або просто доглядати за квітами.

Ділянки розіграли в муніципальній лотереї. Взяти участь у ній змогли жителі, старші за 65 років, які не мають іншої землі у власності, а також некомерційні організації, що займаються адаптацією незахищених громадян. Ділянки передали в довгострокову оренду (до 10 років).

Міська влада має надію, що, крім свіжих овочів і зелені, ці ділянки дадуть людям відчуття відповідальності. До того ж господарі ділянок проводитимуть більше часу на вулиці і зможуть спілкуватися між собою.

У інших країнах ЄС теж існують проекти, які допомагають літнім і самотнім людям повернути смак життя завдяки роботі на землі. Наприклад, у Польщі з 2017 року існує проект Green Care Farms, який запрошує самотніх пенсіонерів попрацювати на фермі в дружному колективі.

Написать комментарий