События в миреua.interfax.com.ua1 мая

На охорону повітряного простору країн Балтії вперше прибули винищувачі п'ятого покоління F-35

До Естонії на охорону повітряного простору країн Балтії в п'ятницю вперше прибули винищувачі п'ятого покоління ВПС Італії F-35 Lightning II.

nk_hauz/-mzbjj-ezqwcvym7blwd.jpg

Як повідомила прес-служба головного штабу Сил оборони Естонії, вони замінять у порядку ротації німецькі винищувачі Eurofighter Typhoon.

Церемонія ротації Балтійської місії повітряної безпеки НАТО відбудеться в понеділок на авіабазі Емарі (Amari). У церемонії візьмуть участь міністр оборони Естонії Калле Лаанет (Kalle Laanet) і заступник міністра оборони Італії Джорджо Мюле.

Винищувачі 13-ї авіагрупи ВПС Італії (13 Gruppo - Nucleo Tattiche) стануть на цілодобове чергування. До їхнього завдання входить перехоплення повітряних цілей для їх упізнання та супроводження, а також тренувальні польоти. До цього італійські льотчики чергували в Естонії в 2018 році.

Винищувачі п'ятого покоління F-35 створені в рамках найдорожчої програми розвитку озброєнь в історії людства. Вони здатні літати із швидкістю понад 1900 км/год й оснащені чотирикамерними автоматичними гарматами Gatling калібру 25 мм GAU-22/A, ракетами класу "повітря-повітря" й керованими бомбами класу "повітря-земля", які можуть розміщуватися і усередині, і зовні фюзеляжу. Вони здатні виконувати завдання винищувача, розвідника, а також завдавати ударів по наземних цілях.

Згідно з рішенням Північноатлантичної ради, військово-повітряні сили країн-членів НАТО охороняють повітряний простір Естонії, Латвії та Литви з 29 березня 2004 року, коли країни Балтії стали членами НАТО. На саміті в Чикаго 2012 року Північноатлантична рада продовжила місію з повітряної безпеки країн Балтії на невизначений термін.

💬 Последние комментарии
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!