События в миреmind.uaJun 23

Найбільша в Європі електроенергетична компанія запускає водневий бізнес

nk_hauz/-mas_om6qfzul9uzmkae.jpg

Компанія Enel планує в наступному році запустити бізнес з виробництва екологічно чистого водню. Як повідомляє Reuters, це має допомогти компанії прискорити реалізацію плану стати вуглецево-нейтральною не пізніше 2050 року.

Група націлена на ринки США, Чилі та Іспанії. У Сполучених Штатах основна увага буде приділена Техасу, де у Enel є і вітрові, і сонячні активи.

«У нас є великі портфелі проектів ВДЕ в цих країнах, в яких також є багатообіцяючий ринок для водню», – сказав Антоніо Камміскера, що відповідає в Enel за генерацію електроенергії.

Enel, якій належить іспанська енергокомпанія Endesa, буде встановлювати електролізер на своїх сонячних і вітрових електростанціях для виробництва водню, який буде використовуватися в цілях зберігання енергії або продаватися промисловим клієнтам, щоб допомогти декарбоніхувати їх процеси.

Камміскера заявив, що група хотіла б будувати великі водневі установки, які, мали б десь чверть потужності ВДЕ-електростанції, при якій вони встановлені. За його словами, «ідеальне початок» – це ВДЕ-проект потужністю 300-400 МВт і електролізер на 100 МВт.

«Ми почнемо з 2-3 проектів в перший рік, щоб побачити, наскільки обгрунтований цей варіант бізнесу», – зазначив він.

Наразі Enel веде переговори з клієнтами, зацікавленими в підписанні довгострокових контрактів на відбір водню для своїх підприємств. Мова йде про хімічні, сталеливарны, цементні й нафтопереробні компанії.

Брюссель вважає, що хоча сьогодні він дорогий для широкого використання, водень може замінити викопне паливо в секторах, в яких відсутні альтернативи для узгодження операцій з «зеленої угодою» ЄС.

Раніше цього місяця Німеччина виділила 9 млрд євро на розширення своїх водневих потужностей в спробі досягти цільових показників викидів.

«Якщо ми дійсно хочемо збільшити внесок відновлюваних джерел енергії в амбіції Європи щодо скорочення викидів CO2 на 50-55% до 2030 року, нам потрібно знайти роль для водню», – сказав Камміскера.

💬 Последние комментарии
о чем говорил Путин с Эрдоганом
президент Турции Эрдоган рассказал Путину, как его дед 20 лет подряд чпокал Украинуку Роксолану и её нащадков, а потом всех убил и выкинул собакам
Елена
Да и нафиг,были бы любыми женами черных абреков, тоже б..ть счастье, Роджер к примеру за 10 копеек отдаётся и ничего,не жалуется на житуху, попивает кофе парижский,полоскает таким образом рот , известно от чего,хе.
Луна-2
Согласна.Берендеи -реальный народ .
Луна -2
О насмешил, милок,ТАК ВОТ ЧУРКА - ЭТО ТЫ -БЕЗГРАМОТНОЕ, НЕ ЗНАЮЩЕЕ ИСТОРИЮ СВОЕЙ СТРАНЫ ,СУЩЕСТВО ...китайцы построили стену не против России. тогда ее не было на свете ,когда появился Китай.Россия начала расширяться в 16 веке. учи историю, сынок
килим & жара
Путин взял в плен 20 украинских моряков, которые хотели продать пиратам свой дырявый контейнеровоз
Утиные истории
Твой бред про болгар я комментировать не буду... Так что можешь остоваться при своем мнении.
06исрани Шаровари
Луна -2, потому что замерзающая и голодающая Американская военная база "РАМШТАЙН" находится на территории Германии, в отличие от СССР и России... немецкий налогоплательщик Германии платит 2% ВВП на содержание розовых попок трансгендерных американских солдат и стирает их победно-обосранные в Афганистане кружевные труселя