Найбільша в Європі електроенергетична компанія запускає водневий бізнес
События в миреmind.ua23 июня 2020

Найбільша в Європі електроенергетична компанія запускає водневий бізнес

Компанія Enel планує в наступному році запустити бізнес з виробництва екологічно чистого водню. Як повідомляє Reuters, це має допомогти компанії прискорити реалізацію плану стати вуглецево-нейтральною не пізніше 2050 року.

Група націлена на ринки США, Чилі та Іспанії. У Сполучених Штатах основна увага буде приділена Техасу, де у Enel є і вітрові, і сонячні активи.

«У нас є великі портфелі проектів ВДЕ в цих країнах, в яких також є багатообіцяючий ринок для водню», – сказав Антоніо Камміскера, що відповідає в Enel за генерацію електроенергії.

Enel, якій належить іспанська енергокомпанія Endesa, буде встановлювати електролізер на своїх сонячних і вітрових електростанціях для виробництва водню, який буде використовуватися в цілях зберігання енергії або продаватися промисловим клієнтам, щоб допомогти декарбоніхувати їх процеси.

Камміскера заявив, що група хотіла б будувати великі водневі установки, які, мали б десь чверть потужності ВДЕ-електростанції, при якій вони встановлені. За його словами, «ідеальне початок» – це ВДЕ-проект потужністю 300-400 МВт і електролізер на 100 МВт.

«Ми почнемо з 2-3 проектів в перший рік, щоб побачити, наскільки обгрунтований цей варіант бізнесу», – зазначив він.

Наразі Enel веде переговори з клієнтами, зацікавленими в підписанні довгострокових контрактів на відбір водню для своїх підприємств. Мова йде про хімічні, сталеливарны, цементні й нафтопереробні компанії.

Брюссель вважає, що хоча сьогодні він дорогий для широкого використання, водень може замінити викопне паливо в секторах, в яких відсутні альтернативи для узгодження операцій з «зеленої угодою» ЄС.

Раніше цього місяця Німеччина виділила 9 млрд євро на розширення своїх водневих потужностей в спробі досягти цільових показників викидів.

«Якщо ми дійсно хочемо збільшити внесок відновлюваних джерел енергії в амбіції Європи щодо скорочення викидів CO2 на 50-55% до 2030 року, нам потрібно знайти роль для водню», – сказав Камміскера.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Беспредела быть не должно,это очень нехорошо.
Елена
Время Брежнева застоем назвали при Мише,он то отошёл от застоя,рванул так сказать вперёд,по Роджеру к Вэлыкому прогрессу и процветанию,"мы ждём перемен" как витенька Цой пел,поэтому получили всё то что имеем,а Роджер доволен, пенсионный фонд уменьшить по Роджеру нужно,нечего заребетниками у роджеров быть,пить кофе тогда роджерам меньше в Париже придётья,поэтому и оптимизирует,на людях, ясен перец не на себе,великом бизнесмене,водителе фуры и ремонтнике супер пупер сложного обородования,завтра Роджер скажет что он нейрохирург на сердце операции в Москве делает,а после завтра он скажет что он создатель "Посейдона",ха.ха.ьрехун несчастный.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Игбун Хохлов
По какому закону? По тому, что парашка с дурчиновым сами для себя придумали, чтобы власть захватить?
луна-2
Досих пор тсоят и сталинки и чешки,более современные дома построенные в конце -70-х в начале -80-х,,, эпоха Брежнева-застой.. самое лучшее время было
Елена
У них там всю жизнь так,всегда там было такое.
Елена
Я за Украину писала что абсолютное большинство,а что ты Хохлов передлагаешь с амераканцами чтобы они всё жильё отобрали у собственников и поделили?это же твои слова Хохлов?твои,ты так говорил,тогда нечего говорить ,что жизнь у американских граждан в плане жилья не удалась,ха.
Игбун Хохлов
Найду его в Сингапуре, яйца пооткручиваю.