События в миреmind.uaAug 18

Найбільша в світі інвесткомпанія BlackRock рекомендує збільшувати інвестиції в Китай втричі

nk_hauz/GarkZtn7g.jpeg

Дослідницький підрозділ міжнародної інвестиційної компанії BlackRock, яка управляє найбільшими активами в світі, заявляє, що Китай більше не слід розглядати як ринок, що розвивається, і рекомендує інвесторам збільшити присутність в країні у три рази, передає Investing.com з посиланням на Financial Times.

Внутрішній аналітичний центр нью-йоркського інвестиційного дому запропонував збільшити асигнування на китайські акції та облігації, оскільки ринки капіталу країни різко зросли в розмірах, пише видання.

«Китай недостатньо представлений в портфелях глобальних інвесторів, але, на наш погляд, він також недостатньо представлений в глобальних контрольних показниках, – заявила в інтерв'ю виданню Вей Лі, головний інвестиційний стратег BlackRock Investment Institute (BII). – У нього другий за величиною ринок акцій і другий за величиною ринок облігацій. Його слід більше представляти в портфелях».

Бичачий сигнал прозвучав в неспокійний період для китайських ринків. Барометр акцій країни CSI 300 в цьому році впав на 4% в доларовому вираженні, що сильно відстає від зростання загального індексу MSCI All-World, що виріс на 14%.

Жорсткі дії китайських регуляторів призвели до ще більшого падіння китайських компаній, що котируються в Гонконзі і на інших біржах.

У диверсифікованому індексі MSCI All-World Китай в даний час займає третє місце за величиною з питомою вагою 4,2%. Рекомендація BII передбачає, що він має бути ближче до 10%, випереджаючи Японію, але все ж значно нижче США.

Рекомендації компанії, яка управляє активами на суму $9 трлн, даються в період загострення напруженості у відносинах між США і Китаєм. Політики у Вашингтоні та Пекіні заперечують проти лістингу китайських компаній в Нью-Йорку, що свідчить про зростання фінансового розриву.

«Сфери впливу двох наддержав розходяться. У найближчому майбутньому це може призвести до волатильності ринку», – сказала Лі.

Раніше в цьому році BlackRock здобула перше схвалення для іноземного керуючого активами на відкриття бізнесу пайових інвестиційних фондів у Китаї.

Лі вважає, що китайські активи принесуть «великий довгостроковий прибуток» і вигоду від диверсифікації, навіть якщо вони будуть супроводжуватися «більшою невизначеністю».

Авторские статьи