Найбільший в США сервіс доставки їжі з оцінкою в $16 млрд готується до IPO
События в миреmind.ua14 ноября 2020

Найбільший в США сервіс доставки їжі з оцінкою в $16 млрд готується до IPO

Американський сервіс доставки їжі DoorDash планує вивести компанію на біржу до кінця 2020 року. Акції компанії з'являться на Нью-Йоркській фондовій біржі під тікером DASH.

Остання оцінка DoorDash – $16 млрд. Обсяг розміщення планується на рівні $100 млн, але сума ще може змінитися, пише The Verge.

DoorDash – найбільший сервіс доставки їжі в США і одна з компаній, які отримали перевагу на тлі пандемії коронавірусу. Виручка стартапа за перші дев'ять місяців 2020 року на тлі пандемії різко зросла до $1,9 млрд проти $587 млн за аналогічний період минулого року і $885 млн за весь 2019 рік.

Незважаючи на зростання виручки, компанія залишається збитковою. У другому кварталі DoorDash отримала прибуток – $23 млн, але вже в наступному компанія знову стала збитковою. Чистий збиток за дев'ять місяців склав $149 млн.

Одним із ключових факторів ризику при подачі заявки на IPO DoorDash назвала конкуренцію з іншими гравцями на ринку, в числі яких UberEATS, Postmates і Grubhub. Серед інших – залежність від підрядників і обмежені можливості залучати і розвивати співпрацю з популярними ресторанами.

Стартап DoorDash заснований в 2014 році і працює на ринках США і Канади, в 2019 році також запустив сервіс в Пуерто-Ріко і Австралії. У червні 2020 року компанії вдалося залучити $400 млн, виходячи з оцінки всього бізнесу в $16 млрд. Серед інвесторів компанії – SoftBank Group, а також фонд DST Global, заснований російським мільярдером Юрієм Мільнером.

Написать комментарий
Авторские статьи