События в миреrubryka.comOct 6

Найстаріший тропічний ліс у світі повернули корінним народам Австралії

nk_hauz/TBdqyFD7R.jpeg

Уряд австралійського штату Квінсленд передало в управління народу Куку Яланджі нацпарки Дейнтрі, Сідар-Бей, Блек-Маунтін і Острови Надії загальною площею близько 160 тисяч гектарів.

Про це повідомляє ВВС.

Регіон Дейнтрі – найбільший тропічний ліс в Австралії і найстаріший у світі – йому близько 180 мільйонів років.

У Дейнтрі досі зустрічаються рослини, які покривали Австралію і Антарктиду до поділу континентів від 50 до 100 мільйонів років тому.

nk_hauz/-7L3sFDng.jpeg

Крім того, нацпарк межує з Великим бар'єрним рифом і є однією з головних туристичних визначних пам'яток Австралії.

Представники Куку Яланджі є корінним народом Австралії та вихідцями з тропічних лісів регіонів північного Квінсленда. Віддані їм в управління нацпарки вважаються їх історичною батьківщиною. Дебати про передачу лісів Куку Яланджі тривали чотири роки.

nk_hauz/z7Y3sFDnR.jpeg

"У цій угоді визнається їхнє право володіти своєю країною і керувати нею, захищати свою культуру і ділитися нею з відвідувачами", – йдеться у заяві міністра навколишнього середовища Миган Скенлон.

Парк внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1988-му. У Дейнтрі налічується близько 3 тисяч видів рослин, 107 ссавців, 368 видів птахів і 113 видів рептилій.

💬 Последние комментарии
е
Елена, это та самая Америка которая у тебя супер-пупер или есть еще какая-то?)))) не стесняйся поведай миру очередной свой тупой бред..
Игбун Хохлов
Просто возмутительные действия страны-агрессора.
Ост
Пока будете оглядываться на заинтересованность других- Так и будете ходить в марионетках. Свидоми.
е
ну я понимаю, что у тебя детская травма и хронический склероз...но до тебя тупой дуры так и не дойдет, что ТВОЯ половая жизнь под мостами здесь НИКОМУ не интересна....
е
Елена, шо ж твои америкосы так трусятся? они ж их сами воспитывали, кормили, вооружали??? Елена, ау - твоя Америка спонсор терроризма! и ты этим гордишься, дура тупая????
е
свидомые у вас как с логикой?))) это же "самый грязный и вонючий газ агрессора" и вы готовы его пропускать через свою чистую трубу?))) или деньги как обычно не пахнут?))
е
ага, твой брат по разуму))) такой же ибанутый и тупой...