Найстрашніша посуха за 40 років: на Мадагаскарі жителі їдять кактуси і глину, щоб вижити
События в миреmeta.ua22 мая 2021

Найстрашніша посуха за 40 років: на Мадагаскарі жителі їдять кактуси і глину, щоб вижити

Близько 1,14 мільйонів людей стикнулись із гострим дефіцитом продовольства через найбільшу посуху за останні майже пів століття. Деяким громадянам доводиться відправляти навіть неповнолітніх дітей на роботу, щоб отримати додатковий дохід, а інші — продавати свої речі. 

 Дві ланки ООН "Продовольча й сільськогосподарська організація " та "Всесвітня продовольча програма" звернулись до інших міжнародних організацій з метою привернення уваги до глобальної кризи на півдні острова.

"Права більше мільйона чоловік в даний час знаходяться під загрозою на Південному Мадагаскарі, тисячі людей перебувають під загрозою голоду, а більше мільйона щосили намагаються отримати доступ до достатньої кількості продуктів харчування. Ситуація жахлива, існує нагальна необхідність у скоординованих регіональних і глобальних діях, щоб допомогти запобігти тому, що може легко перетворитися на людську катастрофу",  — наголосила радник програми  "Amnesty International" на Мадагаскарі Тамара Леже.

Голод тягнеться з початку вересня минулого року, коли стався неврожайний сезон. Близько 14 тисяч матерів із дітьми вимушені заміняти звичайні для нас обіди стравами із варених кактусів  та змішувати фініки із глиною. Подібна їжа  здатна викликати серйозні проблеми зі шлунком, проте як зазначають місцеві  жителі у них немає іншого виходу. 

"Вранці та в обід ми або нічого не їмо або їмо молоді кактуси. Ми видаляємо шипи, потім варимо їх і роздаємо дітям. Я навіть іноді плачу, коли дивлюся, як діти їдять, але я більше нічого не можу зробити", — поділилась 63-річна матір трьох дітей Олін Ампізоа.

 "Всесвітня продовольча програма" заявляє, що необхідно близько $74 млн протягом наступних 6 місяців для того, щоб компенсувати наслідки і ризик голоду на Мадагаскарі. Прогнози на жаль невтішні:  врожай сільськогосподарських культур у 2021 році буде менше половини середнього п'ятирічного показника. Середні температурні показники за останні 15 років лише підвищуються, а опадів, навпаки. випадає все менше. 

Написать комментарий