Нова Зеландія згортає військову присутність в Афганістані
События в миреwww.ukrinform.ua17 февраля 2021

Нова Зеландія згортає військову присутність в Афганістані

Нова Зеландія до травня цього року повністю виведе свій військовий контингент з Афганістану.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила прем’єр-міністр Нової Зеландії Ясінда Арден.

“Після 20-річної присутності Сил оборони Нової Зеландії в Афганістані, прийшов час її завершити”, - сказала Арден. 

Вона додала, що місія в Афганістані “була однією із найдовших в історії для Сил оборони Нової Зеландії”.

“Хочу вшанувати 10 новозеландців, які втратили життя при виконанні обов’язків, а також більш ніж 3500 військових та інших службовців, чию відданість перетворенню конфлікту на мир ми завжди пам’ятатимемо”, - наголосила прем’єр-міністр.

За словами міністра закордонних справ Нової Зеландії Нанаї Махути, ситуація в Афганістані залишається складною, однак внутрішньодержавний мирний процес дає країні надію на досягнення тривалого політичного вирішення.

“Рішення Нової Зеландії вивести свій контингент з Афганістану у 2021 році було обговорено із нашими ключовими партнерами, з якими ми тісно співпрацювали протягом останніх 20 років”, - зауважила Махута.

Як повідомлялося, в Афганістані нині знаходяться шість офіцерів Міноборони Нової Зеландії. Всього в Афганістані за 20 років пройшли службу понад 3,5 тис. новозеландських солдатів і офіцерів.

У березні 2020 року Нова Зеландія повністю вивела свій військовий контингент з Іраку, повернувши на батьківщину 45 офіцерів і службовців збройних сил країни. Після виведення військ з Афганістану, новозеландська військова присутність збережеться в Єгипті, Південній Кореї, Лівані та Північному Судані. Загальна чисельність військових, дислокованих за межами країни, - 83 особи.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
кипчак
Посмотрим, не вырастут ли обезьяньи хвосты у провакцинированных и не родятся обезьянки.
Ями Ешав
И "антисемит" - это не фраза, а слово. У этого слова есть смысл. И если ты думаешь, что ты один такой антисемит, то ты ты ошибаешься. Вас много. Очень много.
Дикий Укр
сколько людей - столько же и мнений. А протоиерей - тоже всего лишь человек. Где гарантия, что его устами говорит истина, Христос?!
Ями Ешав
Так все срали. Но хорошо посрет тот, кто посрет последним.
Гость
мне срать, кем он был "антисемитом". Он был частью истории Российской Империи, а потом СССР (в числе Украина и Россия). Я срал на фразу "антисемит".
Гость
Аваков разговаривал на русском языке, всем известно. Че не нельзя отдавать русский язык России? Он что ль придурок?
Гость
Турчинов врет, он "сдал" Крым, а потом обвинили в аннексии. Он знает, что было на самом деле, но при том, что он врал при всех людях. Я не верю его слова кровавого пастора.