События в миреwww.dw.com9 сент.

Новий раунд перемовин між Лондоном і Брюсселем затьмарила суперечка

Британський прем'єр Борис Джонсон хоче внести зміни до чинної угоди з Європейським Союзом щодо Brexit. Такі плани Лондона викликали різку критику з боку Брюсселя.

nk_hauz/-mglrjxixgcasue85zt0.jpg

Новий раунд переговорів між Лондоном і Брюсселем щодо майбутніх відносин після Brexit затьмарила суперечка. У вівторок, 8 вересня, британський уряд визнав, що хоче обійти домовленості в угоді щодо Brexit попри те, що це стане порушенням міжнародного права. Йдеться про пункт щодо Північної Ірландії. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір вже в середу представити в британському парламенті законопроєкт, що найімовірніше, буде спрямований на підрив двох основних домовленостей з ЄС щодо Північної Ірландії, передає інформагенція AFP.

"Так, це порушує міжнародне право дуже специфічним і обмеженим чином", - заявив у вівторок в Лондоні в парламенті держсекретар Північної Ірландії Брендон Льюїс, цитує AFP.

Зміни в угоді про Brexit, яких прагне домогтися Джонсон, стосуються державної допомоги компаніям в Північній Ірландії, де мають стати чинними правила ЄС, як це прописано в рамках вказаної угоди. Як пише ділове видання Financial Times, Джонсон хоче пом'якшити обов'язкову норму для британського уряду інформувати Брюссель про таку допомогу.

Крім того, йдеться про вимоги до північноірландських компаній при перевезенні вантажів до Великобританії. Згідно з пунктами угоди про Brexit, компанії мають декларувати партії товарів як експортні. Джонсон так само більше не має наміру виконувати це зобов'язання в повному обсязі, повідомляє Financial Times.

Критика з боку ЄС

Такі плани Лондона викликали різку критику з боку Брюсселя. В ЄС наголошують, що угода про Brexit є чинним міжнародним договором і вимагають дотримання всіх її пунктів, повідомляє інформагенція dpa. Головний переговорник від ЄС Мішель Барньє, котрий прибув у вівторок до Лондона, вже різко відреагував на заяву з Даунінг-стріт, наголосивши, що Лондону доведеться дотримуватися даних раніше обіцянок.

Так само голова Європарламенту Давід Сассолі застеріг британський уряд щодо самовільних спроб домогтися змін в угоді. "Будь-яка спроба змінити угоду матиме серйозні наслідки", - попередив Сассолі, цитує AFP. "Довіра та достовірність" мають вирішальне значення в поточних переговорах щодо майбутніх відносин між ЄС та Великобританією, додав Сассолі.

Питання про Північну Ірландію було одним з головних у переліку розбіжностей між Великобританією і ЄС, оскільки кордон між Ірландією і Північною Ірландією став де-факто сухопутним кордоном між ЄС і Великобританією у зв'язку з Brexit. З іншого боку, досягнута 1998 року угода, що поклала край десятиліттям кровопролитного конфлікту в Північній Ірландії, передбачає відкритий кордон.

💬 Последние комментарии
Праздник Бабий Яр скоро
Киев будет разграблен... Всем евреям и сочуствующим в воскресенье к 9.00 с вещами и ценностями явится на сборный пункт в район городского кладбища... Кто откажется подчиниться приказу - будет наказан. ================================================= исполняющий обязанности немецкого правительства в/на Украине - гауптман В.Кличко
Ваше Имя
Зевно - оно зевно и есть. Наверно, правду выдает Google по запросу "наркоман".
ешь кокос.ы, ешь б0наны, чунга-чанга
3еленского вместо известной "белочки" стал посещать "Путин"... Врачи серьёзно озабочены здоровьем актёра Голобородько, играющего роль президента
Стена Яйценюка нападЬот на РФ
Путин заставляет Украинцев платить 15% своей зарплаты на содержание бесполезной, дотационной и невоюющей армии уже 8 лет подряд
ЛУНА -2
ай да ай да наша Зелень_-упорно лезет в волки ,но хвостик -то собачий-Президента великой державы выставил перед собою как будто тот его приятель - на ты... Вот уж действительно хуцпа ЕВРЕЙСКАЯ .
Клуб конюхов и оФФициантов
Путин поднял цену на Украинскую цибулю !
нищеброд, ДавайДасвиданья!
уже 3автра "безробітні українці не зможуть оформити субсидію" - именно за это и стоял Майдан, сугс!