Новий раунд перемовин між Лондоном і Брюсселем затьмарила суперечка
События в миреwww.dw.com09 сентября 2020

Новий раунд перемовин між Лондоном і Брюсселем затьмарила суперечка

Британський прем'єр Борис Джонсон хоче внести зміни до чинної угоди з Європейським Союзом щодо Brexit. Такі плани Лондона викликали різку критику з боку Брюсселя.

Новий раунд переговорів між Лондоном і Брюсселем щодо майбутніх відносин після Brexit затьмарила суперечка. У вівторок, 8 вересня, британський уряд визнав, що хоче обійти домовленості в угоді щодо Brexit попри те, що це стане порушенням міжнародного права. Йдеться про пункт щодо Північної Ірландії. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір вже в середу представити в британському парламенті законопроєкт, що найімовірніше, буде спрямований на підрив двох основних домовленостей з ЄС щодо Північної Ірландії, передає інформагенція AFP.

"Так, це порушує міжнародне право дуже специфічним і обмеженим чином", - заявив у вівторок в Лондоні в парламенті держсекретар Північної Ірландії Брендон Льюїс, цитує AFP.

Зміни в угоді про Brexit, яких прагне домогтися Джонсон, стосуються державної допомоги компаніям в Північній Ірландії, де мають стати чинними правила ЄС, як це прописано в рамках вказаної угоди. Як пише ділове видання Financial Times, Джонсон хоче пом'якшити обов'язкову норму для британського уряду інформувати Брюссель про таку допомогу.

Крім того, йдеться про вимоги до північноірландських компаній при перевезенні вантажів до Великобританії. Згідно з пунктами угоди про Brexit, компанії мають декларувати партії товарів як експортні. Джонсон так само більше не має наміру виконувати це зобов'язання в повному обсязі, повідомляє Financial Times.

Критика з боку ЄС

Такі плани Лондона викликали різку критику з боку Брюсселя. В ЄС наголошують, що угода про Brexit є чинним міжнародним договором і вимагають дотримання всіх її пунктів, повідомляє інформагенція dpa. Головний переговорник від ЄС Мішель Барньє, котрий прибув у вівторок до Лондона, вже різко відреагував на заяву з Даунінг-стріт, наголосивши, що Лондону доведеться дотримуватися даних раніше обіцянок.

Так само голова Європарламенту Давід Сассолі застеріг британський уряд щодо самовільних спроб домогтися змін в угоді. "Будь-яка спроба змінити угоду матиме серйозні наслідки", - попередив Сассолі, цитує AFP. "Довіра та достовірність" мають вирішальне значення в поточних переговорах щодо майбутніх відносин між ЄС та Великобританією, додав Сассолі.

Питання про Північну Ірландію було одним з головних у переліку розбіжностей між Великобританією і ЄС, оскільки кордон між Ірландією і Північною Ірландією став де-факто сухопутним кордоном між ЄС і Великобританією у зв'язку з Brexit. З іншого боку, досягнута 1998 року угода, що поклала край десятиліттям кровопролитного конфлікту в Північній Ірландії, передбачає відкритий кордон.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Dr Kate Adams
Привіт всім. Мене звуть доктор Кейт Адамс, я френолог в університетських лікарнях Брістольського фонду охорони здоров'я. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок, і ми також займаємося купівлею та трансплантацією нирок живим відповідним донором. Ми знаходимося в Дубаї, Туреччина, США, Малайзія. Якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирок, будь ласка, не соромтеся зв’язуватися з нами електронною поштою: kateadams946@hotmail.com Доктор Кейт Адамс Номер телефону: +2348146161694
кипчак
Точь-в-точь как в Украине. Кто не имел олигархов, тот может не понимает, а в Украине должны бы понимать все, но в силу слаборазвитого интеллекта понимают немногие - в основном те,кто не ездил на майданы в Киев, питался, жил, одевался там бесплатно (т.е. за счет заинтересованных бизнесменов), кто валом не поперся в добробаты Коломойского за обещанными тысячами долларов,кто не верил и не верит бредням-обещаниям Пети, кто не бегал на митинги за 100 грн, кто не записывался в партии и избирательные комиссии ради карьеры и улучшения материального положения. Если учителя так же бензравственны в своей стране, как в Украине и во всей своей политике, то они свои гребаные США в конце концов уничтожат, как уничтожили Украину.
7
Какел это что-то , изучению не подлежит
7
обосраный стой и молчи .
7
Батька шеи покрутит и опомнится не успеют .
7
США это зло для всего Мра ! и умоется по полной .
7
ЕС НАТО США очень довольны в свинарнике пошел спад во всех отстойниках , скакуны кастрюле-головые еще не в теме не дошло .
Авторские статьи