ООН: треба відновити мільярд гектарів деградованих земель – це територія розміром з Китай
События в миреmind.ua04 июня 2021

ООН: треба відновити мільярд гектарів деградованих земель – це територія розміром з Китай

ООН закликає всі держави світу докласти зусиль щодо відновлення не менше мільярда гектарів деградованих земель  протягом наступного десятиліття – за площею це територія розміром з Китай, передає Центр новин ООН.

Про це йдеться в новій доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) і Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), який був представлений в четвер у зв'язку з початком проведення Десятиліття ООН з відновлення екосистем на 2021-2030 роки.

За даними доповіді, обсяги природних ресурсів, які людство використовує сьогодні, в 1,6 разів перевищують допустимі обсяги природокористування. А це означає, що для запобігання великомасштабному руйнуванню екосистем і втрати біорізноманіття недостатньо одних лише зусиль зі збереження. Необхідно активно відновлювати біоресурси планети.

Щорічні глобальні витрати на відновлення екосистем суші до 2030 року оцінюються як мінімум в $200 млрд. Однак кожен долар, інвестований в відновлення екосистем, приносить до $30 економічної вигоди.

Невідкладного відновлення вимагають сільськогосподарські угіддя, ліси, луки і савани, гори, торфовища, прісні води, океани і навіть екосистеми міст. У ЮНЕП і ФАО також підкреслюють, що громади, які проживають сьогодні на деградованих землях, а це майже два мільярди гектарів, – це найбідніші верстви населення, які втратили своє основне джерело доходу і прожитку.

«Деградація земель вже впливає на добробут 3,2 млрд людей – це 40% населення світу», – заявила глава ЮНЕП Інгер Андерсен.

«Щороку ми втрачаємо екосистемні ресурси, які могли б скласти понад 10% світового ВВП. Але якщо цю тенденцію повернути назад, ми могли б отримати величезний прибуток», – додала вона.

Відновлення екосистем включає в себе широкий спектр практичних заходів – від відновлення лісів до повторного заболочування торфовищ і відновлення коралових рифів.

Ці заходи дозволять знизити рівень забруднення повітря і води, пом'якшити наслідки зміни клімату, включаючи екстремальні погодні явища, відновити біорізноманіття планети і значно покращити якість життя і здоров'я населення Землі, йдеться в доповіді.

Написать комментарий