Операція ЄС щодо забезпечення ембарго на поставки зброї до Лівії буде продовжена на два роки
События в миреua.interfax.com.ua20 марта 2021

Операція ЄС щодо забезпечення ембарго на поставки зброї до Лівії буде продовжена на два роки

Мандат патрульної операції "Ірині", яку Європейський союз проводить у Середземному морі для забезпечення ембарго на поставки зброї до Лівії, буде продовжений на наступному тижні ще на два роки, повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

"Це стане сильним сигналом готовності ЄС і далі брати участь у (долі) Лівії, і ми готові зробити більше, щоб допомогти припинити конфлікт і потім підтримати мирний процес під керівництвом ООН, включно, можливо, з контролем над припиненням вогню з присутністю людей на землі і підготовку до майбутніх виборів ", - сказав він, під час виступу в п'ятницю на військовій базі Сігонелла на Сицилії.

Боррель назвав "доброю новиною" приведення до присяги минулого понеділка нового уряду національної єдності Лівії. Розпочата рік тому операція "Ірині", за його словами, "лише один з елементів більш складної і широкої картини". Але вона, "безумовно, зробила важливий внесок" у сприятливий розвиток подій.

Глава дипломатії ЄС нагадав, що рішення про військово-морську і військово-повітряну операцію ЄС прийнято в січні минулого року після Берлінської конференції з Лівії. На ній збройне ембарго ООН було визнано одночасно провалом і пріоритетом. Поки зброя підживлює конфлікт, важко домогтися миру. ЄС вирішив діяти.

"Рік по тому можна сказати, що операція "Ірині" дала чудові результати. Кораблі і авіація "Ірині" патрулювали Центральне Середземномор'я, зробивши понад 2300 "окликів" суден, близько 100 дружніх підходів і дев'ять (крім проведеної сьогодні вранці) інспекцій. Захоплено одну нелегальну партію вантажу і вдалося запобігти незаконному вивезенню палива... Минулого року (сили "Ірині") контролювали 16 лівійських портів і нафтових об'єктів, 25 аеропортів, злітно-посадкових смуг, перевірені 194 авіарейси, які перевозили вантажі можливого військового призначення", - констатував Боррель.

Він відкинув обвинувачення в упередженості учасників операції "Ірині", заявивши, що це неправда.

"Ми проводимо нашу операцію з повної неупередженістю, не віддаючи перевагу жодній з воюючих сторін", - стверджував глава дипломатії ЄС.

Боррель заявив, що кораблі і літаки ЄС "продовжать уважно стежити за підозрілими суднами, незалежно від їх походження, і проводити інспекції згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН".

Виступ Борреля розміщено на сайті Європейської зовнішньополітичної служби в Брюсселі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Ха
Ха ха ха. Рост прибыли в третьем квартале 2020 г был обеспечен увеличением комиссионных доходов банка: на 29%. При этом потеря дохода за год 6 млрд грн. ( Напомню что такое комиссионные доходы - доходы банка, которые он берет за совершение операций своими клиентами, относятся к непроцентным доходам банка, и, как правило, не является основной статьей доходов банка. ТО есть рост дохода от комиссий а не прямой деятельности банка. При условии рефинансирования банка 5,5 ярдов долларов. Они просто проедают деньги рефинансирования. Да так себе активчик.
Зритель
«Да, долго. Но ничего, это нормально. Кланяйся ниже, может ещё что-то перепадет.
УКР
Зачем? Пусть валят нахер и не загрязняют море.
Ох
Смешно. Сделать Китай мировой фабрикой - а потом фабрику обложить налогом на очистку климата. Постараюсь напомнить: 2 место США -4964,7 млн./т (СО2) при том что нет практически производств. 17,3 процента. мировых загрязнений пластиком планеты. Ребята - наладьте у себя работу а потом лезьте ко всем остальным. Керри - заработал на теме климата -- уже порядка 3-5 млрд долларов. Да он точно за климат. Они вообще все там климатичные. А ха ха ха ха
Уф
Это даже смешно. Мы патроны не делаем. А те производства что есть. Латунь покупают. капсули покупают, порох покупают. Слава богу Свинец пока не покупают. Восстановим - а ха ха ха. Умора. Страну 30 лет восстанавливают ничего не осталось.
Ух
Вот и пусть пьют. Разлейте Японцам по бутылочке.
Мусорка
Вообще такой тупой сериал. Блин где нормальное кино?