Париж спорожнів: у Франції почали діяти "найсуворіші обмеження в Європі"
События в миреwww.dw.com18 марта 2020

Париж спорожнів: у Франції почали діяти "найсуворіші обмеження в Європі"

Не виходи з дому без крайньої необхідності, не обідати в колі великої родини і не дивитися з друзями телевізор: міністр внутрішніх справ Франції назвав запроваджені в країні обмеження "найсуворішими в Європі".

У рамках боротьби з поширенням нового коронавірусу у Франції набули чинності анонсовані напередодні владою суттєві обмеження на пересування людей. З опівдня вівторка, 17 березня, жителям країни дозволяється виходити на вулицю тільки з професійних або медичних причин, а також для купівлі товарів першої необхідності і ліків. Обмеження діятимуть щонайменше 15 днів.

Також залишати помешкання дозволяється у разі "нагальних родинних причин" - наприклад, для догляду за немічним родичем або дітьми, оскільки школи і дитячі садки закриті по всій країні з понеділка. Дозволяються нетривалі заняття спортом неподалік від дому, якщо вони не проводяться в групі, а також вигул собак, повідомляє агенція новин AFP. 

Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер назвав заходи "найсуворішими в Європі". Він додав, що всі "заходи в групах заборонені". У якості прикладів він навів спільні обіди в колі великої родини, перегляд телевізійних програм у широкому колі або ігри в карти з друзями.

Контролюватимуть дотримання обмежень майже 100 тисяч співробітників поліції, зазначив Кастанер. За порушення громадянам загрожують штрафи в розмірі 135 євро.

Нагадаємо, в Італії та Іспанії вже діють аналогічні правила.

"Ми - на війні": Макрон оголосив про запровадження суттєвих обмежень

Напередодні президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що у Франції  з метою стримування поширення коронавірусної інфекції запроваджується суттєве обмеження свободи пересування терміном щонайменше на 15 днів.

За словами Макрона, жителям країни можна буде виходити з помешкань лише за покупками, на роботу та для отримання медичних послуг.

Президент Франції закликав жителів країни максимально скоротити соціальні контакти. Зустрітися з другом чи прогулятися в парку тепер неможливо, наголосив Макрон та пообіцяв штрафи порушникам. "Ми - на війні, війні за здоров'я", - підкреслив президент Франції.

Написать комментарий
Авторские статьи
Геополитика12 минут назад
«Раскол станет ещё глубже»: что стоит за словами Трампа о готовности уступить Белый дом Байдену
Политика12 часов назад
Юлии Тимошенко - 60. Карьера, скандалы, тюрьма и семья. Всё о главной женщине украинской политики 6
Политика18 часов назад
"Правый сектор создала СБУ". Что рассказал майдановец Пирожок, сидящий за решеткой в России
Видео18 часов назад
Дядя Сэм Трампович Байден. Д.Джангиров и М.Хазин 1
Общество19 часов назад
Раненные майданом, или Песня о галичанской хитромудрости
Видео19 часов назад
Секретная зарплата Сергея Лещенко / Декоммунизация в Крыму не за горами
Геополитика20 часов назад
Разведывательные агентства США и Великобритании объявляют кибервойну независимым СМИ
Технологии20 часов назад
Виноват ли Борис Патон в катастрофе украинской науки 1
Геополитика21 час назад
Politico: силовой аппарат Байдена – сплошь ветераны администрации Обамы