События в миреwww.eurointegration.com.uaAug 5

Північна Македонія оголосила кризову ситуацію через лісові пожежі

Уряд Північної Македонії на 30 днів запровадив режим кризової ситуації у зв’язку з лісовими пожежами.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TV24 та македонську редакцію DW.

За запровадження кризової ситуації одностайно висловилися всі причетні відомства, з огляду на масштаби пожеж і ризиків, які вони створюють.

nk_hauz/tnlxQtG7R.jpeg

На кінець минулої доби у Північній Македонії вирували 10 пожеж. Найсерйознішою ситуація була у муніципалітетах Македонський Брод, у районах Пехчево та Дельчево. Подекуди вогонь знищив і житлові будівлі.

nk_hauz/MN_xQtG7g.jpeg

Повідомляється, що до осередків пожеж перекинули практично всі наявні сили.

nk_hauz/rD_xwpM7g.png

Допомагають боротися з вогнем підкріплення з Сербії та Болгарії, у четвер очікують команду з 46 пожежників із 16 машинами зі Словенії.

"Ситуація змінюється щогодини. Ми не можемо заздалегідь спрогнозувати, як вогонь поведе себе, тому що надзвичайна сухість, високі температури та вітер сприяють швидкому поширенню пожежі і зміні напрямку її руху", - прокоментував представник Центру кризового реагування Стоянце Ангелов.

nk_hauz/0HlxwpMng.jpeg

У район Пехчево вдень надсилали п’ять гелікоптерів, два македонських і три сербських, але температура повітря виявилась настільки екстремальною, що їм довелось повернутися. Насилу вдалося врятувати від пожежі місцевий монастир. Вранці гелікоптери все ж змогли приступити до гасіння.

Уряд вже пообіцяв премії у розмірі 10 тисяч динарів пожежникам та волонтерам, які борються з пожежами.