Північний Кіпр оголосив про зміну статусу закритого з 1974 року району, ЄС, США і Британія проти
События в миреua.news10 дней назад

Північний Кіпр оголосив про зміну статусу закритого з 1974 року району, ЄС, США і Британія проти

Влада Північного Кіпру оголосила у вівторок про часткове відкриття закритого з 1974 року міста для можливого переселення, викликавши цим серйозне занепокоєння у ЄС, США і Британії.

Про це повідомляє видання Ekathimerini.

Вароша, район міста Фамагуста з занедбаними готелями і резиденціями у військовій зоні, в яку нікому не дозволяли в’їжджати, була безлюдною після розколу острова війною 1974 року.

Влада Північного Кіпру відкрила невелику територію Вароші для одноденних візитів у листопаді 2020 року, а у вівторок заявила, що частина її буде демілітаризована з наявним механізмом для потенційного повернення майна попереднім власникам.

«У Марасі почнеться нова ера, яка принесе користь усім», – заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який у вівторок відвідав Північний Кіпр. Марас – турецька назва Вароші.

Кіпріоти-греки побоюються, що зміна статусу району демонструє чіткий намір Туреччини привласнити його. Президент Кіпру Нікос Анастасіадес назвав цей крок «незаконним і неприйнятним».

«Я хочу надіслати найсерйозніше послання пану Ердогану та його місцевим довіреним особам про те, що неприйнятні дії та вимоги Туреччини не будуть прийняті», – сказав він.

Міністерство закордонних справ Греції заявило, що засуджує цей крок «найсерйознішим чином», тоді як Британія, постійний член Ради Безпеки ООН, заявила, що в терміновому порядку обговорить це питання з іншими членами Радбезу.

Занепокоєння висловив також голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. «Одностороннє рішення, оголошене сьогодні президентом Ердоганом та [лідером кіпріотів-турків Ерсіном] Татаром, ризикує підвищити напруженість на острові та скомпрометувати повернення до переговорів щодо всебічного врегулювання кіпрської проблеми», – сказав він.

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав це оголошення провокаційним і неприйнятним. За його словами, «США працюють з партнерами-однодумцями, щоб передати цю ситуацію на розгляд Ради Безпеки ООН, і вимагатимуть рішучої реакції».

Резолюції Організації Об’єднаних Націй вимагають передачі Вароші в адміністрацію ООН і дозволу для людей повернутися до своїх домівок.

Анастасіадес сказав, що якщо Туреччина «справді турбується про повернення майна законним власникам… вона повинна була прийняти резолюції ООН і передати місто ООН, дозволивши людям повернутися в безпечних умовах».

Кіпр був розділений з 1974 року, коли Туреччина у відповідь на державний переворот, організований Грецією, вторглася на острів, окупувавши майже 40% його території. Турецькі війська залишаються там до цього дня. Північна частина острова визнана тільки Туреччиною.

Раніше повідомлялося, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має намір виступити з «посланням по Північному Кіпру», яке торкнеться всього світу. Він мав зробити це в ході візиту в самопроголошену «Турецьку республіку Північного Кіпру» (ТРСК).

2 комментария

Написать комментарий
 • Игорь
  9 дней назад
  Украина надеется на помощь НАТО в решении её территориальных недоразумений с Россией. Ну, для начала пускай НАТА разрулит территориальный вопрос между своими членами. Или кишка тонка у НАТЫ? Даже хозяин НАТЫ из - за океана не всегда сможет решить подобную задачу. Особенно после позорного фиаско в Афганистане да и в Сирии.
  Ответить
 • СВ
  9 дней назад
  прикольно
  Ответить
💬 Последние комментарии
наблюдатель
"28 июля 2021 года, в день памяти святого равноапостольного князя Владимира и по случаю 1033-летия Крещения Руси, Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий возглавил памятный день великого торжества".
Гость
"Апостол Андрей Первозванный принес на нашу землю весть о Кресте Господа Иисуса Христа, претерпевшим распятие и воскресшем (в третий день по Писанию)". 28 июля мы празднуем память святого Владимира Крестителя. И в этот же день – Крещение Руси, когда наши далекие предки приняли православное христианство. Это событие уже больше тысячи лет назад определило наше место в истории
наблюдатель
"Апостол Андрей Первозванный принес на нашу землю весть о Кресте Господа Иисуса Христа, претерпевшим распятие и воскресшем (в третий день по Писанию)".
участник НК
"Апостол Андрей Первозванный принес на нашу землю весть о Кресте Господа Иисуса Христа, претерпевшим распятие и воскресшем (в третий день по Писанию)".
Гость
И если поживём...
наблюдатель
И такое бывает. "45-й американский лидер Дональд Трамп стремительно теряет авторитет среди представителей Республиканской партии".
гость
И как-то так.