По всьому світу через пандемію коронавируса закрили понад 260 шахт і копалень
События в мире04 мая 2020

По всьому світу через пандемію коронавируса закрили понад 260 шахт і копалень

За даними дослідження, проведеного в кінці квітня S & P Global Market Intelligence, з початку березня через епідемію коронавируса призупинили роботу 260 рудників і шахт в 33 країнах світу.

З них більше половини припало на чотири країни - ПАР (54), США (42), Мексику (29) і Канаду (28).

Найбільшою мірою карантин вплинув на світовий ринок урану. У цій галузі, за даними Platts, закрилося 21 підприємство, через що може бути втрачено до 11,8% від річного видобутку уранової руди. Це призвело до підйому цін на уран.

На другому місці по нанесеному збитку виявилася платина. Тимчасове закриття 12 підприємств, переважно, в ПАР, може привести до скорочення світового виробництва на 3,3%. У той же час, припинення 100 срібних копалень, за оцінками Platts, знизить річний видобуток цього металу тільки на 2,4%, а 51 мідного - на 2,25%.

Також втрати від коронавируса досягли близько 2% річного виробництва молібдену і паладію і близько 1% - цинку, золота і нікелю. На ринках інших металів втрати поки незначні.

Як зазначає Platts, в кінці квітня - початку травня гірничодобувні підприємства знову почали повертатися до роботи, але точно оцінити втрати можна буде тільки після завершення пандемії. Обстановка в галузі залишається нестійкою. На деяких підприємствах карантинний режим ще може посилитися.

Написать комментарий