Половину кофешопов доведеться закрити. В Амстердамі готуються заборонити продаж канабісу туристам
События в миреnv.ua7 дней назад

Половину кофешопов доведеться закрити. В Амстердамі готуються заборонити продаж канабісу туристам

У кофешопах Амстердама, столиці Нідерландів, можуть заборонити продавати канабіс іноземним туристам.

З такою ініціативою виступила влада міста та його мер Фемке Халсема, повідомляє NRC.nl. З відповідною пропозицією вона звернулася 7 січня до міської ради Амстердама.

З 2013 року така процедура діє для всіх інших регіонів Нідерландів: канабіс у кофешопах доступний тільки для тих, хто зареєстрований у цій країні. Однак Амстердам досі залишався винятком. Тут працюють понад 160 кофешопів, які пропонують таку послугу зокрема і для туристів (близько третини від загальної кількості подібних точок у країні).

Більшість з них обслуговують саме туристів. Як показало дослідження, проведене на замовлення міської влади, для обслуговування «місцевого ринку» в Амстердамі буде потрібно лише 68 кафе - тобто у 2,5 рази менше, аніж працює зараз.

План обмежити легальну торгівлю канабісом покликаний завдати удару організованій злочинності, яка пов'язана з торгівлею марихуаною. Таку ініціативу підтримує місцева поліція та прокуратура.

Мер Амстердама Фемке Халсема визнала, що заборона на продаж марихуани іноземним туристам може на першому етапі призвести до незаконного обігу легких наркотиків на вулицях міста. Однак вона запропонувала запровадити заборону не одразу, а з «розумним перехідним періодом» (поки невідомо, скільки він триватиме). Загалом очікується, що нові правили - в разі їх затвердження - набудуть чинності вже наступного року.

Запропоновані заходи є також частиною більш довгострокового проекту, покликаного зробити центр Амстердама придатнішим для життя і позбавити його негативних наслідків масового туризму. Наприкінці минулого року Халсема оголосила також про план істотно урізати Квартал червоних ліхтарів і частково перемістити його послуги до «центру еротики» за межами центральних районів міста.

Написать комментарий