Польща відзначає 102 річницю незалежності
События в миреwww.ukrinform.ua11 ноября 2020

Польща відзначає 102 річницю незалежності

У середу, 11 листопада, Польща відзначає 102-гу річницю з дня відновлення незалежності країни.

З огляду на пандемію коронавірусу більшість святкових заходів будуть у форматі онлайн або у невеликих групах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда, а також більшість партійних лідерів в окремих церемоніях беруть участь у покладанні квітів до пам’ятників борців за відновлення польської незалежності в 1918 році – Юзефа Пілсудського, Вінцентія Вітоса, Ігнація Яна Падеревського, Романа Дмовського, Ігнація Дашинського, Войцєха Корфанти.

Президент Польщі також візьме участь у піднятті державного прапора на площі Пілсудського, церемонії виконання державного гімну і покладання вінків до могили Невідомого солдата.

Після завершення усіх урочистостей президент Польщі виступить на телебаченні з нагоди свята.

Два найбільші заходи з нагоди свята незалежності Польщі проходитимуть у віртуальному і дистанційному режимі. Зокрема, опівдні усі телевізійні канали і радіо візьмуть участь у спільній акції виконання польського гімну і закликають усіх поляків приєднатися до всенародного співання "мазурка Домбровського". Також від опівдня на сайтах багатьох польських інтернет-видань вестиметься трансляція віртуального фестивалю “Незалежна”, де можна буде почути відомих польських виконавців.

В цьому році націоналістичні сили, які традиційно 11 листопада проводили “Марш незалежності”, у світлі заборони мерії Варшави на масові заходи в цьому році прийняли рішення провести автопробіг центром польської столиці.

Як повідомлялося, 11 листопада 1918 року Рада регентів у Варшаві передала військове керівництво на польських територіях у руки звільненого з ув'язнення в Німеччині польського політика Юзефа Пілсудського. Вважається, що цього дня Польща після більш як 120 років перерви знову отримала незалежність.

Свято незалежності у цей день встановлено у 1937 році.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Вот из Канады и рулят- Канада не православная страна.Там у них католичество..
е
Так самые патриоты и так подальше от России... Например в канадщине
Луна-2
Есть ...Но укро-патриоты будут ассоциировать её с красной звездой из Кремля...У этих упоротых обезьян слишком развита ненависть к России. Поэтому, все что кажется нам нормальным, для них это вызывает шок.вот и придают главной ёлке страны такой уродливый вид.Лишь бы подальше от России.
е
Елена, ты конечно будешь комментировать столь великие достижения Украины по руководством твоих героев... Ждемс
е
Кроме тебя, сидишь тут безработная и злобно шипишь на всех кто зарабатывает своим трудом
е
Ага не испортит...а продолжение при сказки не помнишь?))) но ты продолжай верить.. И займись наконец делом, а то пенсии не будет..
е
Конечно, а приведенные случаи это обыденности не стоящая внимания, ведь так?