Португалія оголосила три основних мети свого шестимісячного головування в ЄС
События в миреua.interfax.com.ua06 января 2021

Португалія оголосила три основних мети свого шестимісячного головування в ЄС

Португалія в зовнішньополітичній частині програми свого головування в Євросоюзі проголошує відкритість і плюралізм відносин ЄС із рештою світу, приділяє особливу увагу Африці, ставить мету відродити трансатлантичний зв'язок з Америкою.

"У глобальному плані важливо забезпечити стратегічну автономію Європи, яка відкрита світові, затверджується у ролі глобального гравця, дедалі більше присутня в різних ланцюжках вартості, але не приймає протекціонізму", - заявив прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта у вівторок у Лісабоні на спільній прес-конференції головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Він наголосив, що ЄС "має розвивати партнерство" між країнами Півночі та Півдня, з Африканським континентом, "зміцнити трансатлантичний зв'язок, скориставшись обранням нового президента США", посилити відносини з Латинською Америкою, "зміцнювати торговельні взаємини з іншими важливими партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, такими як Австралія, Нова Зеландія". Він наголосив також на важливості економічних відносин ЄС із Китаєм.

Перші два з трьох пунктів програми належать до цілей внутрішнього розвитку ЄС.

По-перше, економічне відновлення після пандемії COVID-19 та її наслідків. Його ЄС хоче поєднати з "зеленим курсом" і "цифровим переходом". За шість місяців португальського головування національні парламенти всіх членів Союзу мають затвердити стелі витрат, необхідних для відновлення, а Європарламент - загальний обсяг Фонду відновлення. Важливо також ухвалити 27 національних планів відновлення.

"Відновлення має ґрунтуватися на двох опорах: кліматичному та цифровому переході, - сказав Кошта. - Для досягнення цих цілей необхідно ухвалити закон про клімат і добитися прогресу в області цифрових послуг. Це два пріоритети".

Друге з трьох головних завдань - посилити соціальний вимір ЄС.

"Потрібна солідна база для повернення довіри всіх (громадян ЄС і бізнесу - ІФ), тому що ми маємо зіткнутися з викликами зеленого переходу та цифрового переходу, інвестувати в кваліфікації та інновації, гарантувати соціальний захист, щоб ці переходи перетворилися з викликів на можливості, та ніхто на залишився на узбіччі".

Португалія приймає естафету головування від Німеччини та переважно продовжує проекти, розпочаті Берліном у зв'язку з пандемією і відповідною модифікацією курсу розвитку ЄС. У липні вона передасть головування Словенії.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Гройсман хочет в тюрьму, а не в Кабмин, блядь он! А Яценюх хочет на расстрел, а не к Порошенку, уебан он!
е
Ты статью не осилил, убогий? ГЕРМАНИЯ начала сертификацию у себя, следовательно признает Спутник вакциной достойной доверия и внимания.. но ты жди подачки от Пфайфер..Вон азиаты и негры как их называешь уже освоили выпуск вакцин, некоторые страны даже СВОЮ придумали...все стараются для своего населения, кроме свидомых бабуинов..
е
ну почитай еще раз материалы дела..там черным по белому УКРАИНСКИМИ следователями установлены исполнители УБИЙСТВА Бузины.. или ты считаешь что Украинские следователи работают на Россию?? Лечись болезный..
е
именно..хороший товар в рекламе не нуждается, убогий ты наш... из каждого утюга Пфайфер там, Пфайфер здесь... Была бы у Спутника хоть пятая часть той побочки что у Пфайзера растрындели бы уже по всему шарику, что русские создали вакцину-убийцу.. ан нет такого.. молчат и европейцы и американцы... с чего бы это, а?Вон Астр-зенека даже меморандум о сотрудничестве с производителем Спутника подписала, это по твоему наверное потому что это неведомая бодяга как ты выразился и только тупые ее себе колоть будут??
все что нужно знать
Южной африки, азии и африки... кто будет считать дохлых негров и азиатов? Это все что нужно знать о бадяге под названием спутнэк5. В германии этим дерьмом только понаехавших арабов колоть.
завали ебало мразь
Слушай сюда, кремлеблядь, и завали свой ебальник из него смердит! Из кремлядского прихвосня бузены такой же историк как из тебя проповедник! А писака из него подзаборная. Проблема только в том что этого упыря считают убитым и кукарекают на этот счет, такие кремлебляди как ты, а оно то все сфабриковано. Этот вурдалак уже давно в срашке сидит, какого то бомда подкинули и сказали что это "труп" бузеновского вурдалака, а ведь никакого опознания и тем более экспертизы сделано не было!
чучЕлу
Чучело, как ты выразилось только стадо будет себе КОЛОТЬ, что то, а ТУПОЕ СТАДО БУДКТ СЕБЕ КОЛОТЬ, спутнэк5. Нормальные люди ДОБРОВОЛЬНО НИЧЕГО СЕБЕ КОЛОТЬ НЕ БУДУТ! Ихватит уже тупой рекламы, неведомой бадяги под названием спутнэк5, только это дерьмо рекламируют всякие отбросы с каждого утюга, а хороший товар в рекламе не нуждается!