События в миреwww.ukrinform.ua5 окт.

Посли ЄС дійшли згоди щодо гарантії членства для Західних Балкан

Лідери країн ЄС зможуть підтвердити гарантії майбутнього членства для шести балканських країн на саміті, який цієї середи відбудеться у Словенії.

nk_hauz/JBSRSvvnR.jpeg

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на високого посадовця ЄС.

Зазначається, що після декількох тижнів обговорень тексту декларації саміту лідерів країн Євросоюзу та Балкан посли ЄС досягли домовленості "підтвердити... свою одностайну підтримку європейської перспективи".

Держави ЄС відмовлялися оприлюднювати свої позиції щодо переговорів на саміті, однак Словенія, яка головує в Євросоюзі, прагнула включити до декларації зобов’язання щодо прийняття шести балканських держав до 2030 року. І це було ухвалено, згідно з проєктом декларації, який має у своєму розпорядженні Reuters.

Попри це євроспільнота все ще не має одностайності стосовно подальшого розширення. Багаті країни ЄС побоюються повторення прискореного приєднання Румунії та Болгарії у 2007 році та напливу східноєвропейських робітників до Британії, що значною мірою відвернуло жителів цієї країни від ЄС.

Як повідомлялося, у ЗМІ з'явилися повідомлення з посиланням на дипломатичні джерела, що з огляду на внутрішні суперечності ЄС більше не може гарантувати майбутнє членство для країн Західних Балкан - Сербії, Косова, Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Албанії та Північної Македонії..

💬 Последние комментарии
Авторские статьи