События в миреwww.bbc.comJun 25

Потужний торнадо пронісся Чехією: частину сіл зрівняло з землею

nk_hauz/-md16vvdjd-eoftn520z.jpg

Потужний торнадо спустошив цілі райони на південному сході Чехії, недалеко від кордону зі Словаччиною та Австрією. Повідомляється щонайменше про 300 постраждалих, є загиблі.

Рятувальники шукають людей під завалами, постраждалим надають екстрену допомогу.

У постраждалих районах оголошено надзвичайну ситуацію.

Вітер, швидкість якого досягала 267-322 км/год, зрівняв із землею частину міста Годонін й частини прилеглих сіл - Лужиці, Грушки, Моравська Нова Весь і Мікулчіце, повідомила речниця служби швидкої допомоги Гедвіка Кропачкова.

"На жаль, ми підтверджуємо, що є і жертви, але точного числа я не можу назвати", - цитує Кропачкову агенція France Press. Вона уточнила, що кількість жертв, ймовірно, не сягатиме десятків.

nk_hauz/-md16ahkrzeapu8kgm3g.jpg

Директор лікарні міста Годонін в інтерв'ю чеському телебаченню повідомив про одного загиблого. З різними травмами до лікарні привезли близько 200 людей.

Журналісти з посиланням на дані МВС і МОЗ Чехії називають загальну цифру приблизно в 300 поранених.

"Живе пекло"

Чеське телебачення з посиланням на представників надзвичайних служб повідомляє про величезні втрати від торнадо.

Найбільш постраждалі райони виглядали як після бойових дій. Це видно на відео, опублікованих очевидцями у соцмережах.

"Це живе пекло", - сказав губернатор Південної Моравії Ян Гроліч після відвідин району.

У селі Грушки зруйновано майже половина будинків, пише газета Lidove Noviny з посиланням на місцевого чиновника.

З будинків зривало дахи, вітер перевертав автомобілі і виривав з корінням дерева. На будівлі падав град розміром до 10 сантиметрів.

На швидкісній магістралі Прага - Братислава неподалік від постраждалих населених пунктів через повалені дерева та опори ліній електропередач утворився транспортний затор понад 50 км в обох напрямках.

nk_hauz/-md16aggqtpkoosqdlns.jpg

Загалом понад 120 тисяч будинків у Чехії залишилися без електрики.

На допомогу чеським рятувальникам для усунення наслідків катастрофи прийшли військові, а також рятувальники з Австрії та Словаччини.

Влада пропонує постраждалим первинну компенсацію в розмірі близько 2,7 тисячі доларів. Триває збір допомоги постраждалим.

💬 Последние комментарии
е
Елена, раз на Украине так хорошо, то чего отсюда бегут люди, а тупенькая??
е
Елена, ну что же ты?? Твоё высокоученое мнение очень нужно здесь...
е
Чудо, открывай конституцию Украины, ст. 10, читай-думай.. И пока представители Украины нарушает свою собственную конституцию и не несут за это НИКАКОЙ ответственности твой вопрос не к месту совершенно... Мало тебе одной этой статьи? Так есть еще куча нарушений в том числе и УПК Украины, за которые НИКТО не ответил..... Хочешь законности, начинай сам соблюдать ВСЕ законы, вине только те которые нравятся...
Каменяр
Для того, щоб зрозуміти, хто розпочав війну в Україні, необхідно відповісти на одне питання: звідки прийшов Гиркин з ДРГ, куди від втік коли припекло і хто дав йому зброю.
Гость
Научись говорить правильно и четко... "хочу почути"...
Каменяр
Хочу почути, як Васерман виступає проти репресій в РФ у відношенні до кримських татар, українців, української церкви, “Свідків Єгови”, проти сімейного насильства.....
наблюдатель
И такое бывает. А ложно-политические украинцы — те, кто надеется извлечь выгоду из отделения Украины от остальной России — вынуждены действовать не просто против интересов почти всех сограждан, но и против логики, и против здравого смысла.