Повітряні Сили ОАЕ отримали літак дальнього радіолокаційного виявлення «GlobalEye»
События в миреsprotyv.info12 октября 2020

Повітряні Сили ОАЕ отримали літак дальнього радіолокаційного виявлення «GlobalEye»

Шведська компанія Saab передала Повітряним силам Об’єднаних Арабських Еміратів другу систему дальнього радіолокаційного виявлення та управління, літак AWACS «GlobalEye», інформує Мілітарний портал.

Ще п’ять років тому на авіасалоні Dubai AirShow компанія Saab уклала з ОАЕ базовий контракт на поставку багатофункціональних повітряних систем ведення розвідки SRSS (Swing Role Surveillance System) «GlobalEye» на базі нової версії РЛС «Erieye».

Вартість контракту на поставку двох комплектів системи на платформі комерційних реактивних літаків Global-6000 компанії Bombardier склала близько 1,27 млрд доларів.

У лютому 2017 року був укладений контракт вартістю близько 233 млн доларів на поставку третього комплекту системи SRSS і необхідних запасних частин.

У листопаді 2019 року на авіасалоні Dubai AirShow Об’єднані Арабські Емірати оголосили про намір укласти з Saab контракт на покупку двох додаткових систем. Проте, контракт на їх поставку поки не підписаний.

Поставка першого нового літака ВПС ОАЕ була виконана у квітні 2020 року. Другий літак поставлений замовникові на п’ять місяців раніше узгодженого в контракті терміну.

«GlobalEye» є подальшим розвитком розроблених Saab систем AWACS. Літак оснащений новою РЛС «Erieye ER» S-діапазону з активною антеною з електронним скануванням, розробленої з використанням сучасної елементної бази на основі нітриду галію (GaN).

Як заявлено, «Erieye ER» (Erieye Extended Range Radar) стійкий до впливу перешкод, на 70% збільшує дальність виявлення малопомітних повітряних цілей і дозволяє виявляти крилаті ракети.

Дальність виявлення станції перевищує 650 км і може бути збільшена шляхом фокусування енергії.

Написать комментарий