События в миреwww.ukrinform.ua23 нояб.

Прем'єр Ефіопії, який отримав Нобелівську премію миру, їде на фронт воювати проти повстанців

nk_hauz/aYu5QNtng.jpeg

Прем’єр-міністр Ефіопії Ахмед Абій, який є лауреатом Нобелівської премії миру, заявив, що очолить війська країни в боях проти повстанців з Фронту Визволення Народу Тиграю (ФВНТ).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian із посиланням на заяву Абія у Twitter.

«Від завтра я вирушаю на фронт, щоб очолити наші збройні сили. Ті, хто хоче бути серед дітей Ефіопії, які прославляться в історії, вставайте на захист країни! Зустрінемося на фронті», - написав Абій.

ЗМІ відзначає, що цю заяву Абій опублікував на тлі активної фази збройного конфлікту в Ефіопії. Повідомляється, що повстанці з ФВНТ наближаються до столиці. Нині вони контролюють місто Шева Робіт, всього за 220 кілометрів на північний схід від Аддис-Абеби.

Повідомляється, що Абій був нагороджений Нобелівською премією миру у 2019 році, коли підписав угоду, що завершила майже 20-річний збройний конфлікт з Еритреєю. У листопаді 2020 року Абій направив війська до регіону Тиграй, заявивши, що це відповідь на атаки ФВНТ. Абій заявляв також, що це буде швидка операція з відновлення порядку в регіоні, однак війська ФВНТ зуміли одержати перемогу та захопити столицю регіону, місто Мекелле. Відтоді вони змусили урядові війська покинути регіон та просунулися в бік столиці, уклавши союз із іншими угрупованнями повстанців.

Зазначається, що протягом року війни десятки тисяч людей були вбиті, більше мільйона покинули свої домівки. Фактична блокада Тиграю призвела до гуманітарної кризи в регіоні. США та інші країни попереджали Абія про те, що конфлікт може дестабілізувати ситуацію у всій Східній Африці. Згодом США та Сполучене Королівство евакуювали частину співробітників своїх посольств із Ефіопії.

💬 Последние комментарии