Прорив десятиліття: 130 країн домовилися про податок для великих корпорацій
События в миреwww.dw.com02 июля 2021

Прорив десятиліття: 130 країн домовилися про податок для великих корпорацій

130 країн світу домовилися про мінімальний податок для великих міжнародних компаній. Він становитиме щонайменше 15 відсотків. Це має покласти край податковому змаганню між державами.

130 країн світу домовилися запровадити мінімальний податок - 15 відсотків - для великих мультинаціональних корпорацій. Про це повідомила в четвер, 1 липня, Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Домовленість - результат переговорів, які тривали майже 10 років, зазначає інформагенція dpa. Деталі угоди мають виробити до жовтня.

"Рамкова концепція модернізує центральні елементи міжнародної податкової системи, якій уже 100 років і яка не відповідає вимогам глобалізованої та цифровізованої економіки 21-го століття", - заявили в ОЕСР.

"Прорив століття"

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) вважає це "колосальним прогресом у сфері міжнародного оподаткування підприємств". На його думку, домовленість можна назвати "найбільшим проривом у сфері чесного оподаткування за останні 10-20 років", цитує інформагенція AFP. Запровадження однакового податку припинить змагання між державами, які намагаються привабити нижчими ставками податків великий бізнес, вважає Шольц. Міністр прогнозує збільшення надходжень до бюджету Німеччини.

Президент США Джо Байден заявив, що світова економіка завдяки цій угоді стане "чеснішою для робітників і родин середнього класу у США та всьому світі". Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила про "історичний день для економічної дипломатії". Міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер назвав домовленість найважливішою міжнародною податковою угодою століття.

Про мінімальний податок - не менше 15 відсотків - домовилися ще на початку червня міністри фінансів країн Великої сімки. Наступного тижня цю основу для глобальної податкової реформи розглядатимуть міністри фінансів Великої двадцятки. Реалізація цієї мети може тривати довго: у кращому випадку прогнозують, що угода запрацює з 2023 року.

Деякі країни не підтримують ініціативу. Ірландія та Угорщина не підписали угоду ОЕСР. Ірландія обкладає великі корпорації податком у 12,5 відсотка. Таким чином країні вдалося привабити Facebook, Google і Apple: технологічні гіганти відкрили свої європейські представництва в Ірландії. Податки в Угорщині та Болгарії ще нижчі. З іншого боку, угоду підтримали такі великі економіки, як Китай та Індія.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
wourhgowu
rkghbskrughb
Елена
И шо?
Весёлый Роджер
Луночка привет! Ну как же без ПОЛНОВОДНЫХ рек там? А как же Шмулины мосты? Он же их во сне бачил и мореманов пиндосных под ними, ну тех шо с НЕ белой попой. Ты же его дэбильные мечты в пыль превратила! Кстати Мальта, бывшая РУССКАЯ земля, но... тра -ля- ля!
Весёлый Роджер
Ну ты написал! Ты хоть подумал шо будэ со щирыми мозгами, по уши забитыми свидомым дерьмом экс.прапора Шмули, онО же тут Елен - ну цэ тот мудак, шо думувает, шо не разглядят его у жиночих труселях до колен. Он и слева-направо с трудом читает, всё жирными грязными пальцами в экран тыкает, вслух слоги составляет. А ты ему тут задом-наперёд, он же ТУПОЙ свинорылый обормот! А ты ему тут про сраных хероев е..ых у сраку! Ты ему про Сало чи про ковбасику чи про гуся ... ось и писня уся!
Весёлый Роджер
А у долбоЭбов прапоров, на ящиках тушёнки плесень растёт! Ы шо? А в Антарктиде пингвины литают та на мове спивают! Ы шо?
Весёлый Роджер
Ну по поводу высокой травы не знаю, не видел - хотя что вы считаете высокой? И по поводу гадюки -туда же. Вообще-то там есть легенда, что Святой апостол Павел, в 0060 году н.э. потерпев кораблекрушении у её берегов, доплыл до берега и был там укушен змей. Он проклял там всех ядовитых змей, с тех пор они там все НЕ ядовитые. Вроде их там 4 вида - короче, я ни одну не встречал. Может вы на Гозо были? или на Комино? Каменные пляжи это на севере и на ю-востоке. Как я понял до Золотого пляжа и до Голубой лагуны на Комино - где построен городок для съемок Вестерна вы не доехали. В этой лагуне снималось много фильмов: Граф Монте Кристо, Трой и др. см в поиске. А вот изв. фильм "Голубая лагуна" не там.
111
Не, думаю, что одного перехода на латиницу - мало. Нужно ещё чтобы читать и писать наоборот: справа налево:!)) Ukars iniarku! Mayoreh Alars!