События в миреua.newsApr 10

Протестувальники у Північній Ірландії закидали поліцію коктейлями Молотова та камінням

nk_hauz/-mxvnrawdzpufc6zi_o5.jpg

Північній Ірландії з кінця березня тривають масові заворушення та сутички з поліцією. У різних районах у ніч на 10 квітня протестувальники кидали у силовиків каміння, пляшки із запальною сумішшю та палили автівку.

За даними BBC, унаслідок нічних заворушень постраждало 55 правоохоронців.

nk_hauz/-mxvnumyzrp8halbra0u.jpg

До цього 7 квітня, погромники спалили рейсовий автобус, сутички спостерігались між лоялістами Шанкілл-роуд і ірландськими націоналістами Спрінгфілд-роуд у західному Белфасті. Поліція використовувала водомети для розгону учасників протестів.

nk_hauz/-mxvnuohpnsmz8jae1yd.jpg

Активні заворушення у Північній Ірландії почались після похорон екс-члена ІРА, у яких брали участь і високопоставлені політики з католицької проірландскої партії «Шинн Фейн». Прокуратура вирішила не притягувати їх до відповідальності за порушення карантинних заходів, що викликало протест лоялістів.  У Північній Ірландії давно росло незадоволення, зокрема і через вихід Британії із Євросоюзу.

У березні Європейський союз ініціював судовий позов проти Лондону через односторонні зміни до торгових угод, що стосуються Північної Ірландії. Позов може привести до накладення Верховним судом ЄС штрафу на Британію.

Тим часом уряд Шотландії планує провести другий референдум про незалежність до 2021 року. Перший раз голосування провалилося, але тепер можливий його успіх на тлі невдоволення шотландців через Brexit. Марш за незалежність підтримали тисячі шотландців. Однак прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що не допустить нового референдуму про незалежність Шотландії. Він зазначив, що причин для нього немає і поки Джонсон очолює уряд, референдуму не буде.