События в миреwww.ukrinform.uaJun 12

Річний бюджет НАТО перевищив трильйон доларів

nk_hauz/-mbysn82hj69s492wrfg.jpg

Напередодні саміту НАТО, який має відбутися в Брюсселі 14 червня, Альянс оприлюднив статистичні дані щодо своїх оборонних видатків.

Як повідомляє Укрінформ, відповідну інформацію опубліковано на сайті НАТО.

Агресія Росії проти України дала потужний поштовх зростанню оборонних бюджетів країн Альянсу. Після 2014 року вони  зростали сім років поспіль. У результаті загальний бюджет НАТО збільшився з 943 млрд 217 млн доларів США у 2014 році до 1 трлн 174 млрд 240 млн у 2021-му.

Левова частка цієї суми припадає на США - 811 млрд 140 млн дол.

У десяти країн Альянсу оборонні видатки перевищують 2% від ВНП: це Хорватія, Естонія, Франція, Греція, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Велика Британія і Сполучені Штати.

Також зазначається, що загальна чисельність військового персоналу країн НАТО становить 3,317 млн. На країни Європи і Канаду припадає 1,966 млн осіб, збройні сили США налічують 1,351 млн військовослужбовців.

Така оборонна політика має переважну підтримку населення країн-союзниць, про що свідчать результати проведеного в усіх 30 членах Альянсу соціологічного дослідження, які також оприлюднені на сайті НАТО.

83% опитаних вважають дуже важливими трансатлантичні зв’язки для подолання сучасних викликів у сфері безпеки, і лише 4% мають протилежну думку. 55% респондентів хотіли б бачити більше співробітництва між Європою та Північною Америкою, і лише 6% прагнуть його скорочення.

Колективну оборону підтримують 66% громадян країн Альянсу, 9% ставлять цей принцип під сумнів.

Майже 70% опитаних підтримують нинішній рівень оборонних видатків НАТО – 41% виступає за збереження оборонного бюджету своє країни на нинішньому рівні, ще 29 % погоджуються із необхідністю його збільшення (за даними 2019-2020 років).

У таких настроїв громадян країн НАТО є очевидна причина. Негативне ставлення до Росії висловлюють 41% опитаних, у той час як лише 18% ставляться до цієї країни скоріше прихильно. І майже половина опитаних вказали, що їхнє ставлення до Росії погіршилося протягом минулого року.

Подібні перестороги існують стосовно Китаю - 41% опитаних громадян країн НАТО ставляться до цієї країни скоріше негативно, і лише 19% - прихильно. 67% респондентів вважають, що потужність та вплив Китаю є причиною занепокоєння для їхньої країни.

💬 Последние комментарии
Луна-2
Хорошо, он за компьютером работает, деньги имеет-то он уже не безработный, и не попрошайка, а активный член общества.Ты тоже защищаешь украинство,и тоже наверняка копеечку, и не малую имеешь - ни за что не поверю, чтобы ты сидела здесь целыми днями, и за бесплатно - работала -пропагандировала американский стиль жизни....Так что не надо предписывать Роджеру то , чем сама страдаешь.
СРАНА ДУРКАИНА ГЕЙРОИ СРАНИ
СРАНА ДУРКАИНА! ГЕЙРОИ СРАНИ !!!
е
сосалка, плохо сосешь и лижешь, американские морячки денег не дают и в америку не берут...
е
ты тупая? при чем тут Пол Пот??? ТЫ УТВЕРЖДАЛА что Украина социальное государство!! было? было и неоднократно, вот и отвечай за СВОИ слова дура продажная...
Елена
Слава Америке!
Луна-2
Все идет к гражданской войне, и расколу общества на почве расизма- все предпосылки для этого созданы..
е
Ха, так Россия и не пытается ВСЕМ диктовать как им жить... так что заткнись раз не в состоянии за свои слова отвечать.... поняла, брехливое трепло???
Авторские статьи
Топ новость1ч. назад
«Такие ракеты перехватить невозможно»: как Россия реализует программу создания гиперзвукового оружия
Новости дня3ч. назад
Открытое письмо Путину: Грузия вымаливает дружбу у России
Авторские статьи4ч. назад
Кулеба: Путин хочет «собрать СССР». Сеть: «Лучше быть едиными и великими!» 7
Авторские статьи6ч. назад
«Кровавая неделя» Донбасса
Новости дня9ч. назад
Связи с "Боцманом" из "Азова". Что известно о смерти белоруса Шишова, которого нашли повешенным в Киеве 1
Политика9ч. назад
«Ещё плодоносить способно чрево, которое вынашивало гада» 1
Авторские статьи9ч. назад
У Европы всё меньше охоты слушать бредни страны-анекдота 2
Геополитика10ч. назад
ЕС отплатит Литве за отказ от приема беженцев той же монетой
Авторские статьи12ч. назад
«Процесс начался ещё до Олимпиады»: коллега Тимановской по сборной Белоруссии — о её характере и скандале с выдворением 2