События в миреwww.ukrinform.ua12 июн.

Річний бюджет НАТО перевищив трильйон доларів

nk_hauz/-mbysn82hj69s492wrfg.jpg

Напередодні саміту НАТО, який має відбутися в Брюсселі 14 червня, Альянс оприлюднив статистичні дані щодо своїх оборонних видатків.

Як повідомляє Укрінформ, відповідну інформацію опубліковано на сайті НАТО.

Агресія Росії проти України дала потужний поштовх зростанню оборонних бюджетів країн Альянсу. Після 2014 року вони  зростали сім років поспіль. У результаті загальний бюджет НАТО збільшився з 943 млрд 217 млн доларів США у 2014 році до 1 трлн 174 млрд 240 млн у 2021-му.

Левова частка цієї суми припадає на США - 811 млрд 140 млн дол.

У десяти країн Альянсу оборонні видатки перевищують 2% від ВНП: це Хорватія, Естонія, Франція, Греція, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Велика Британія і Сполучені Штати.

Також зазначається, що загальна чисельність військового персоналу країн НАТО становить 3,317 млн. На країни Європи і Канаду припадає 1,966 млн осіб, збройні сили США налічують 1,351 млн військовослужбовців.

Така оборонна політика має переважну підтримку населення країн-союзниць, про що свідчать результати проведеного в усіх 30 членах Альянсу соціологічного дослідження, які також оприлюднені на сайті НАТО.

83% опитаних вважають дуже важливими трансатлантичні зв’язки для подолання сучасних викликів у сфері безпеки, і лише 4% мають протилежну думку. 55% респондентів хотіли б бачити більше співробітництва між Європою та Північною Америкою, і лише 6% прагнуть його скорочення.

Колективну оборону підтримують 66% громадян країн Альянсу, 9% ставлять цей принцип під сумнів.

Майже 70% опитаних підтримують нинішній рівень оборонних видатків НАТО – 41% виступає за збереження оборонного бюджету своє країни на нинішньому рівні, ще 29 % погоджуються із необхідністю його збільшення (за даними 2019-2020 років).

У таких настроїв громадян країн НАТО є очевидна причина. Негативне ставлення до Росії висловлюють 41% опитаних, у той час як лише 18% ставляться до цієї країни скоріше прихильно. І майже половина опитаних вказали, що їхнє ставлення до Росії погіршилося протягом минулого року.

Подібні перестороги існують стосовно Китаю - 41% опитаних громадян країн НАТО ставляться до цієї країни скоріше негативно, і лише 19% - прихильно. 67% респондентів вважають, що потужність та вплив Китаю є причиною занепокоєння для їхньої країни.

💬 Последние комментарии
кипчак
Что у действующих советников президентов США на уме, то у отставных - на языке. И по тем, и по другим психбольница плачет.
кипчак
" дуже пінязий маш ?" - много денег имеешь? - по-польски.
Куарк
Этому Рокко сиффреди который знает о сексе всё,наверное Стаханов в тонком сне явился и заповедал долбить и долбить.
кипчак
Самое страшное, что может сделать Украина Бларуси - отказаться от электроэнергии, все остальное из области международных террористических организаций (диверснты и брехня)
Рокк
Весёлый дурень Горбачёв сломал Союз - всё нипочём.
А потом
В Севастополе власти лет 200 тому назад объявили 'чуму' и народ два года терпел.
е
по поводу ДнепроГЭС не совсем точно.. по советским нормативам срок ее эксплуатации 100 лет(а они более жесткие чем забугорные), т.е. до 2032-2033 годов, другое дело, что ее дважды пытались взорвать во время войны... по поводу Киевской ГЭС большой: привет тем кто построился в отводном канале самовольно - это место аварийного сброса воды в случае ЧП на самой дамбе..