События в миреmind.uaAug 6

Рік після вибуху в Бейруті – винних досі не покарано, нитки ведуть до режиму Асада

nk_hauz/XD5_8hG7R.jpeg

4 серпня виповнився рік з дня руйнівного вибуху в порту Бейрута. Тоді загинули 218 осіб, близько 7000 отримали поранення. Знищені були цілі квартали столиці Лівану, без даху над головою залишилися сотні тисяч людей, пише RFI.

Причиною катастрофи стала детонація багатотонного вантажу аміачної селітри, що зберігалася в порту Бейрута шість років. У 2014 році її конфіскували з судна Rhosus («Росус»), яке, як повідомлялося, належало росіянину Ігорю Гречушкіну. Його капітаном теж був росіянин Борис Прокошев. Інтерпол видав ордер на їх арешт в січні цього року, однак в Москві видачу росіян виключили.

Повідомлялося, що судно «Росус» під прапором Молдови везло 2750 тонн нітрату амонію з грузинського Батумі в Мозамбік. Вантаж належав британській компанії Savaro Limited. По дорозі «Росус» зайшов у порт Бейрута на ремонт, але місцеві інспектори заборонили йому знову вийти в море. В результаті кредитори добилися арешту судна разом з вантажем.

Однак ця версія викликає питання і сумніви. Ліванський журналіст-розслідувач Фірас Хатум з'ясував, що британська Savaro Limited – підставна структура, за якою ховаються сирійські підприємці, які мають ще й російські паспорти. Вони потрапили під американські санкції за пособництво режиму Башара Асада. Один із них зазнав санкцій за «спробу закупівлі нітрату амонію наприкінці 2013 року». До слова, саме в цей період судно «Росус» вийшло з Батумі. Результати розслідування Хатума наводить у своїй доповіді правозахисна організація Human Rights Watch.

Правозахисники відзначають, що під питанням – і особистості реальних власників судна. Невдовзі після потрапляння в Бейрут «Росус» знаходився в руках людини, пов'язаної з банком, обвинуваченим в зв'язках з сирійським режимом і його ліванською союзницею «Хезболлою», пише HRW.

Питання, яке виникає у розслідувачів: чи дійсно вантаж призначався для мозамбікського заводу? Завод за шість років не висловлював інтересу до заарештованої селітри. «Нова газета» зазначає, що аміачна селітра є начинкою для заборонених Женевською конвенцією бочкових бомб, в масовому застосуванні яких правозахисники звинувачували режим Асада.

Цікава ще одна обставина: як повідомляла влада Лівану, ФБР дійшло висновку, що в порту Бейрута, незважаючи на руйнівні наслідки, вибухнула далеко не вся селітра з «Росуса», а тільки 500 тонн. «Куди поділися інші 2200 тонн?» – таким питанням публічно задавався прем'єр Хасан Діабі. До слова, Діабі сам відмовився з'явитися на допит у цій справі, як і інші високопосадовці.

Достеменно не відомо, скільки селітри було в ангарі перед вибухом. Ліванська поліція вказувала, що вантаж здетонував не на повну потужність, тому що речовина зіпсувалася через неналежні умови зберігання.

За 12 місяців жодного винного не притягли до відповідальності, в справі залишається безліч сірих зон. Офіційно не встановлено навіть, що викликало детонацію: зварювальні роботи, умисний підрив або атака. Влада Лівану категорично відхилила міжнародне розслідування інциденту, на чому наполягає правозахисна спільнота.

💬 Последние комментарии
Ы
У тёти, бедняжки, черепно-мозговая травма. Не обращайте внимания. Осень. Обострение. 30 серебреников...
Ы
Эк, несёт жопорожца. Уж советовал таблетки, не помогает, болезному. Ну, дрищи дальше, бедолага.
Подвирья Скотыняк
бедный Оруэл даже не знал что писал свой "Скотный двор" про Украину будущего
Starый Йухан
Украинство головного мозга - тяжёлая форма психического расстройства.
Весёлый Роджер
ОЙ да нЫчого вони ны зробили! Так тут Шмуля пропа_Хандон брешет! Там уси трубы из картону, писли першого дождичка размокнуть. Шо не верите? А чаму? Ну а как иначе, ведь все же на Украине верят, если у четверг, писли дождичка, на Лысой горе, засвистят раки гимн - щенывмырла, то зразу щирые скакуны запанують! Ось воно як!
Весёлый Роджер
ЭЙ мудак бандеровский! А вот это ты тогда на фуя написал? "Там статья третья с верху вниз,как деньги улетают из России за границу."??? То есть, если Порошенко пиСдит гроши у Панаму - цэ файно, а вот москалям НЫ, им дулю! Вот ты тварь продажная, сосун пиндосов!
Весёлый Роджер
«Елена – 27 июля 2020- Роджер всё врёшь,на майдан люди вышли за лучшую жизнь,за европейский уровень жизни,а не просто так. …» «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.» «Елена -22 февраля 2020 -…в 2014 году события на Майдане увели Украину из зоны влияния Москвы,я думаю на очень долго.»«Елена 08 августа 2019 ….,я же тысячу раз говорила, Америка с нами и Запад тоже,а значит что?Это значит что деньги дадут,им это недорого, ещё напечатают,на фоне своих печатаний денег…» Даже ШЕСТЬ доллярив, казали паны шо напечатают, с портретом Зели!!! Як цэ файно, Зеленский на зелений бумажке! «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, …» А Сеня Кролик – вор высшей жидоxoxлячей категории!