События в миреukrainian.voanews.com8 нояб.

Рівень безробіття у США знизився в жовтні до 6,9%

nk_hauz/-mlz4xonq0421eskjqph.jpg

Минулого місяця на американському ринку праці з'явилося 638 тисяч нових робочих місць, однак подальшому зростанню економіки загрожує зростання заражень COVID-19

У жовтні на американському ринку праці з'явилися 638 000 нових робочих місць. Про це йдеться в звіті Міністерства праці, опублікованому в п'ятницю. За даними Мінпраці, рівень безробіття впав до 6,9% з 7,9% у порівнянні з вереснем.

Це означає, що економіка зростає впевненими темпами, хоча і набагато меншими, ніж це необхідно для відновлення більшості робочих місць, ліквідованих в результаті рецесії, пов'язаної з обмеженнями, які було запроваджено у намаганні обмежити поширення коронавірусу. Зараз в країні на 10,1 мільйона робочих місць менше, ніж було до спалаху COVID-19 в березні.

Статистичні дані свідчать, що відновленню американської економіки поки що нічого не заважає, навіть незважаючи на зростання випадків зараження COVID-19. Приріст в жовтні був трохи нижчим, ніж у вересні, коли на ринку з'явилися 672 000 нових робочих місць і більш ніж в два рази нижчим, ніж в серпні, коли у США з'явилися 1,5 мільйона вакансій.

Однак приріст у жовтні насправді був більшим, ніж це відображено у статистиці, в основному через ліквідацію близько 150 000 тимчасових робочих місць, створених на час перепису населення. За винятком робочих місць, створених федеральною та місцевою владою, приватні роботодавці відкрили 906 000 нових позицій. Зростання числа робочих місць був особливо сильним в будівництві, роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах.

При цьому деякі великі компанії все ще звільняють співробітників. В кінці минулого місяця ExxonMobil заявила про скорочення 1900 робочих місць, в основній штаб-квартирі компанії. Компанія Chevron заявила, що скоротить близько чверті співробітників з нещодавно придбаного підрозділу Noble Energy. У Boeing планують істотно скоротити штат співробітників, в залежності від подальшого розвитку ситуації - звільнення можуть торкнутися від 30 000 до 130 000 осіб, визнали в компанії.

Ринок праці і економіка в цілому усе ще перебувають під тиском зростаючої пандемії. У четвер країна побила ще один рекорд за кількістю нових випадків зараження - за сім днів щодня у середньому майже 90 000 американців заражалися коронавірусом. У п'ятницю це число перевищило 100 000, при цьому зростання заражень відзначається по всій країні, включно із Техасом, Іллінойсом і Флоридою.

Економіка, яка почала різко зростати у липні, стала уповільнюватися в жовтні. Багато бізнесів, особливо ресторани та бари, які користувалися можливістю розмістити відвідувачів на відкритому повітрі, можуть зіткнутися з труднощами через похолодання. Існує також ризик, що американці можуть відмовитися від покупок, поїздок та інших занять, щоб уникнути зараження.

Про можливі труднощі попередила спікер Палати представників Ненсі Пелосі. У п'ятницю вона прокоментувала звіт Мінпраці про зростання робочих місць, нагадавши, що «кількість нових випадків зараження збільшується з шокуючою, рекордною швидкістю», у той час як «первісна допомога, надана Конгресом, вичерпується». Пелосі закликала владу «придушити поширення вірусу і захистити життя і засоби для існування американців», пообіцявши, що демократи «працюватимуть над створенням робочих місць і підвищенням зарплати для всіх працелюбних американців».

Джером Пауелл, голова Федеральної резервної системи, попередив у четвер, що пандемія все ще становить зростаючу загрозу для економіки.

«Люди, які, можливо, почали займатися тим, чим вони не займалися - літати, замовляти готелі, ходити в ресторани, бари ... вони можуть перестати це робити у ситуації раптового зростання захворювань в місті або штаті ...» - зазначив Пауелл на прес-конференції після засідання ФРС з питань фінансової політики.

Пауелл визнав, що влітку пандемія НЕ завдала економіці такої шкоди, як багато того побоювалися, почасти тому, що ухвалений Конгресом пакет багатомільйонної допомоги надав «істотну» підтримку американським споживачам і приватному бізнесу.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Большая война в Украине ввергнет всю Европу в кризис. Внезапное появление от трех до пяти миллионов украинских беженцев, спасающихся от российского вторжения, будет лишь одной из многих серьезных проблем», — заявил Глава Минобороны Украины Алексей Резников. Ну вот, этот пидпиндосный мудак сдал всех свидомых тварей и наконец выяснилось, скики же их загарбников Украины! И делов-то!!! ЭЙ молчуны - ны мовные, это щирой мрази всего 3-5 миллионов, а вас почти 30 миллионов!!! Чаго ж вы дрожите та пид диванами лежите?!!!
Голос разума
Состоялся не референдум, состоялась оккупация Крыма, которую пытаются до настоящего времени легитимизировать. А так называемый референдум - это не более чем пропагандисткая акция, нацеленная на придание оккупации видимости законности. Россия нарушила не только международные договора между РФ и Украиной, но и международные правовые акты, которые сама и подписывала.
Игбун Хохлов
Вот кто бы на захват административных зданий жаловался, но только не быдло майданутое.
---
о референдуме говорить уже поздно и не зачем .Он состоялся-нравится или нет ,признает его майданутое или не признает факт есть факт.Вы же не признаете референдум 1991 года,где украинцы сказали что Украина внеблоковая страна.Если бы вы это признавали ,то жили бы в свободной Украине.Донбасс и Крым ,как и вы,не признает ваших решений и теперь живет как хочет.И чем больше вас корежит ,тем лучше
Руслан
Видать у Зе совсем все плохо, раз фрик Резников делает заявления, которые имеет право делать только глава государства
-----
Когда то Петлюра полякам сдал всю западную украину для выжывания УНР.Ленин и красная власть сдали полякам западную украину и западную белоруссию чтоб сохранить свою власть на остальной територии...Реально упоротым скажу не будьте идиотами в решении кем то чужих интересов.не будьте обезянками в таскании каштанов с огня.
----
Ни крым ни донбас украине сейчас не актуальные по степени важности -впереди вопрос выжывания государства украина ,народа,энергетика,продуктовой вопрос...Если сша разместит или ес свои ядерные вооружения это смерть украинцам тогда нужно ли вам крым ,донбас тем более эти два обекта есть факторами управления украинцами чтоб те смотрели ограничено,погибали в тех направлениях,которые для них сейчас не важные. Когда позволили отойти крыму и создатся квази республикам создавали инцидент умышлено для длительного конфликта украина и россия,места уничтожения украинцев ради этих територий. Но угрозы более реальные совсем другие. Мирный возврат Донбаса отвергли умышленно -нужен конфликт ,война,отвлекаловка,фактор обоснования вражды,место унчтожения народа и страны,экономики...