Розпочав роботу перший в світі водневий сталеливарний завод
События в миреglavcom.ua31 августа 2020

Розпочав роботу перший в світі водневий сталеливарний завод

Сьогодні, 31 серпня, в шведському місті Лулео в рамках проекту HYBRIT почнеться тестове виробництво на першому в світі сталеливарному заводі, який використовує водень, а не викопне паливо. На відкритті буде присутній прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен, - повідомляє H2 View. 

Ідея проекту HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology, «Воднева проривна технологія виробництва чавуну») - скорочення викидів вуглекислого газу в сталеливарній промисловості до нуля, за рахунок заміни традиційного коксівного вугілля на водень в процесі виробництва сталі. 

У Швеції є всі умови для здійснення цього проекту: доступ до електрики з відновлюваних джерел, видобуток високоякісної залізної руди та передова спеціалізована сталеливарна промисловість. 

HYBRIT був створений в 2016 році шведськими компаніями SSAB, LKAB і Vattenfall. Будівництво пілотного заводу з виробництва сталі, при виплавці якої не використовуються викопні джерела енергії, почалося в червні 2018 року. 

У разі успіху інноваційний сталеливарний проект може скоротити викиди вуглекислого газу в Швеції на 10%. Зараз розглядається можливість розширення HYBRIT, з метою охоплення Фінляндії.

Написать комментарий