Саудівська Аравія Не Виключає Можливість Створення Власної Ядерної Зброї
События в миреsundries.com.ua18 ноября 2020

Саудівська Аравія Не Виключає Можливість Створення Власної Ядерної Зброї

Саудівська Аравія допускає можливість створення власної ядерної зброї, пише Frankfurter Allgemeine, посилаючись на слова глави саудівського МЗС Аделя аль-Джубейра.

Аль-Джубейр зазначив, що якщо Іран стане ядерною державою, то за ним підуть і інші країни.

“Саудівська Аравія чітко давала зрозуміти, що зробить все можливе для захисту свого населення і своїх кордонів”, – цитує видання слова саудівського міністра.

Саудівська Аравія та Іран змагаються за регіональне лідерство на Близькому Сході, зазначає Frankfurter Allgemeine. Ісламська республіка вже довгі роки працює над використанням ядерної енергії: у 2015 році постійні члени РБ ООН і Німеччина уклали з Тегераном ядерну угоду, покликану не допустити створення Іраном ядерної бомби. Натомість з ісламської республіки зняли санкції.

Однак за президентства Дональда Трампа США вийшли з ядерної угоди: у Вашингтоні вимагали розширеної угоди, яка містила б в собі іранську ракетну програму, а також зупинила б втручання Тегерана в регіональні конфлікти.

Саудівська Аравія підтримала позицію США, зазначає видання. За словами Аль-Джубейра, до цієї пори Іран реагував тільки на тиск. Що ж стосується побоювань з приводу можливої зміни американського курсу з приходом до влади Джо Байдена, чиновник зазначив, що поки необхідно почекати з висновками.

Написать комментарий