События в миреmind.uaOct 13

Саудівська Аравія заборонила торгівлю турецькими товарами

nk_hauz/-mjt7lfkb-py7nd5r_ze.jpg

У Саудівській Аравії діє неофіційна, але досить жорстка заборона на торгівлю виробленими в Туреччині товарами, і ця заборона вже вдарила по багатьох світових рітейлерах у текстильній промисловості, пише Коммерсант з посиланням на Financial Times.

Газета цитує лист одного зі співробітників іспанського виробника одягу Mango до своїх турецьких постачальників, в листі сказано, що Саудівська Аравія «заборонила весь імпорт продукції, виробленої в Туреччині».

Найбільший в світі морський контейнерний перевізник Maersk також у вересні написав своїм турецьким клієнтам про проблеми на саудівських митницях і порекомендував «вжити необхідних заходів обережності, щоб мінімізувати потенційні збитки».

Глава Стамбульської асоціації імпортерів одягу Мустафа Гультепе заявив, що заборона торкнулася багатьох рітейлерів:

«Ми говоримо про всі світові бренди, які мають магазини в Саудівській Аравії і виробництво в Туреччині».

Як пише FT, багато турецьких експортерів одягу зіткнулися з серйозними затримками їх товарів на кордоні Саудівської Аравії. Це пояснюють спробами саудівської влади «покарати» Туреччину за дії, спрямовані на дестабілізацію арабського світу, як вважають в Ер-Ріяді.

У минулому році експорт з Туреччини в Саудівську Аравію склав $3,2 млрд, в цілому ж країна є одним з найбільших виробників одягу і текстильної продукції в Європі і на Близькому Сході – за минулий рік турецький експорт такого роду товарів досяг $17,7 млрд.

Влада Саудівської Аравії заперечує існування заборони. При цьому нещодавно глава Торгової палати Ер-Ріяда Аджлан аль-Аджлан закликав до бойкоту «всього турецького» у відповідь на «триваючу ворожість турецького уряду щодо нашого керівництва, країни і громадян».