События в миреfakty.com.ua5 сент.

Сербія та Косово підписали мирну угоду

nk_hauz/-mgt9gjgzdc9x2lledjm.jpg

У Вашингтоні лідери Сербії та Косово підписали договір за сприяння США щодо нормалізації економічних відносин та врегулювання багаторічного конфлікту між цими країнами.

Про це повідомив Дональд Трамп.

 – Вітаємо з історичним проривом – нормалізацією економічних відносин між Сербією та Косово та сприяння врегулювання конфлікту у Східній Європі, – йдеться у повідомленні.

У Білому домі зазначили, що президенту Сербії Вучичу та прем’єр-міністру Косово Хоті знадобилася величезна хоробрість, щоб розпочати переговори та прибути до Вашингтона для доопрацювання зобов’язань.

За словами радника президента США Робера О’Браєна, найперше зосередження уваги буде на нормалізації економічних відносин, відкритті прикордонних пунктів, визнання ліцензій та дипломів між цими двома країнами та вкладанні інвестицій США у Косово та Сербію.

Президент Сербії Вучич заявив, що між країнами існує ще багато розбіжностей, але підписання угоди – це величезний крок уперед. Хоча він відмовився визнавати незалежність Косово, але встановлюватиме економічні зв’язки.

Конфлікт між Сербією та Косово

Конфлікт між Косово та Сербією розпочався після розпаду Югославії у 1991 році. Активна фаза протистояння у Косово припадає на 1998 рік, коли після обмеження прав автономії представники Визвольної армії Косово оголосили війну сербським військовим.

Пізніше до військового повстання приєдналось НАТО. У 1999 році війська провели бомбардувальну операцію Союзна сила, яка завершила війну у Косово.

Незалежність Косово було проголошено у 2008 році, а визнали її майже 100 країн світу. Сербська влада відмовляється визнавати Косово як окрему країну, адже згідно з конституцією, ця територія вважається автономним краєм у складі Сербії.