Що буде, якщо кандидат в президенти США помре до дня виборів
События в миреua.news06 октября 2020

Що буде, якщо кандидат в президенти США помре до дня виборів

Американські чиновники, союзники та супротивники стурбовані станом здоров’я 74-річного президента.

Лікар президента США Дональда Трампа оптимістичний з приводу здоров’я свого пацієнта після того, як той здав тест на коронавірус, результат якого виявився позитивним. Але госпіталізація Трампа відкриває питання про те, що трапиться, якщо настане найгірший сценарій, поки американці голосуватимуть. Про це пише видання Foreign Policy.

Битва Трампа з коронавірусом, схоже, посилилася сьогодні, коли з’явилися повідомлення про те, що головнокомандувачу США перед госпіталізацією дали кисень, а анонімні джерела, близькі до Білого дому, попередили, що Трамп вступив в критичну стадію у своєму лікуванні.

Повідомлення, що надходять з Медичного центру Уолтера Ріда (Walter Reed Medical Center), куди Трампа госпіталізували в п’ятницю, поглиблюють питання серед американських чиновників, союзників і супротивників про стан 74-річного президента, а також про те, що станеться, якщо Трампа визнають нездатним виконувати свої обов’язки.

Щоб допомогти відповісти на ці питання, Foreign Policy розглянув перспективи одужання Трампа, потенційні шляхи президентської наступності, і що це означає менше ніж за місяць голосування.

Наскільки серйозний стан президента?

Станом на суботу з Білого дому майже одночасно надходять суперечливі повідомлення. На брифінгу для журналістів в суботу лікар Білого дому Шон Конлі сказав, що у Трампа «справи йдуть дуже добре», і він видужує після легкого кашлю і втоми. Але відразу ж після брифінгу репортери Білого дому випустили наступну заяву від «джерела, знайомого зі здоров’ям президента»: «Життєві показники президента за останні 24 години були дуже тривожними, і наступні 48 годин будуть критичними з точки зору лікування. Ми все ще не перебуваємо на шляху до повного одужання».

Пізніше з’явилися повідомлення, що анонімним джерелом був глава апарату Білого дому Марк Медоус.

Трампу ввели експериментальний препарат, який досі проходить клінічні випробування. Загальний рівень смертності від вірусу в США лише 3% від підтверджених випадків в США. Однак, зважаючи на похилий вік і ожиріння Трампа, вважається, що він все ще в групі високого ризику.

Різні повідомлення привели до того, що Трамп сам твітнув, применшуючи занепокоєння про своє здоров’я в суботу вдень. Президент наполягав, що він «добре себе почуває», і почав публікувати ще більше твітів, закликаючи Конгрес проголосувати за заходи зі стимулювання протидії коронавірусу.

Як щодо Джо Байдена?

Кандидат в президенти від Демократичної партії та колишній віцепрезидент Джо Байден оголосив в п’ятницю, що у нього негативний результат тесту на коронавірус після дебатів з Трампом на цьому тижні. Сенатор Камала Харріс з Каліфорнії, також оголосила, що у неї негативний діагноз. Але багато експертів в області охорони здоров’я кажуть, що найближчими днями Байдену доведеться пройти ще кілька тестів, щоб підтвердити негативний діагноз після того, як він міг заразитися від президента.

Що трапиться, якщо Трампу стане гірше?

Як відзначають експерти в галузі права та спостерігачі за виборами, важливо розуміти виборчий процес, якщо президент важко хворий, недієздатний. 25-а поправка до Конституції дозволяє президенту тимчасово надати свої повноваження віцепрезиденту, якщо він стає недієздатним або занадто хворим, щоб належним чином виконувати свою роботу. У віцепрезидента Майка Пенса немає коронавірусу. Якщо віцепрезидент якимось чином стане недієздатним, повноваження президента перейдуть до спікерки Палати представників Ненсі Пелосі. Своєю чергою, третім в черзі на пост президента є тимчасовий глава Сенату, республіканець штату Айова, сенатор Чак Гресслі, а четвертим в черзі – держсекретар Майк Помпео.

Після замаху 1981 на президента Рональда Рейгана, який був госпіталізований, тодішній держсекретар Олександр Хейг на пресбрифінгу наполягав на тому, що він тимчасово керує країною.

Що буде, якщо будь-який з кандидатів стане недієздатним або помре до виборів?

В такому випадку все ускладнюється, навіть якщо це малоймовірний сценарій, розповіли Джошуа Такер і Річард Пілдс – професори Нью-Йоркського університету. Конституція США надає «дорожню карту», але не для всіх можливих непередбачених обставин. Якщо кандидат виграє вибори президента, але потім вмирає перед вступом на посаду в січні, то завдяки 20-ій поправці до Конституції є пряма відповідь: Обраний віцепрезидент (в такому випадку або Пенс, або Харріс) стане президентом.

Якщо кандидат вмирає до виборів, комітети національних партій вибирають нового кандидата.

До виборів залишився місяць, а в деяких штатах вже почалося голосування

Тут стає ще складніше, пояснюють Такер і Пілдс. У кожному штаті є крайні терміни, коли імена кандидатів можуть бути внесені до виборчого бюлетеня. Більшість дедлайнів вже закрилися. І в багатьох штатах, особливо після пандемії, вже розіслані бюлетені для голосування, а виборці вже розсилають свої бюлетені. Тому на даному етапі, навіть якщо Трамп помре або стане недієздатним, у Республіканського національного комітету не буде практичного способу вибрати нового кандидата, а потім змусити кожен штат надрукувати нові бюлетені. Це каламутні незвідані води, і для того, щоб зрозуміти, як діяти, знадобилися б історичні та складні юридичні баталії.

Це може залежати від Колегії вибірників?

На кшталт того. У деяких штатах, але не у всіх, делегати Колегії вибірників повинні проголосувати за кандидата, який переміг в народному голосуванні штату. Навіть в штатах без цих обов’язкових законів, делегати від Колегії все одно йдуть за народним голосуванням на практиці. Проблема виникає, коли кандидат-переможець кандидат вмирає або стає недієздатним. У штатах немає прецедентів і мало законів, що регулюють такі непередбачені обставини. Це вказує на серйозні юридичні баталії, якщо це станеться.

Що буде, якщо жоден кандидат не зможе отримати більшість в Колегії вибірників?

Як і в 1876 році голосування перейде в Палату представників, яка і прийме остаточне рішення – але не на прямому голосуванні, як у звичайному законодавстві Палати. Замість цього, кожна делегація Конгресу штату отримує по одному голосу. При такому тривалому сценарії це могло б дати республіканцям невелику перевагу, бо вони контролюють трохи більше делегацій від штатів, ніж демократи.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Привет Ро! вроде -пока тьфу -тьфу -тьфу ....Ты -то сам как -перчатки и маску носишь ? -Так и я когда ношу когда нет ....НУ а елене верно америка затмила все и разум -и ....
Весёлый Роджер
Луночка привет! Как сама? В маске надеюсь и в перчатках ходишь? А Шмуля совсем с катушек съехал, наверное опять лишний фунфырик принял на свою впалую грудь. Он даже не читает, а сразу с цензора свежее гивно про Россию сюда загружает.
Луна-2
и ЕЩЕ ДОБАВЛЮ - НЕ НАДО ДЕЛАТЬ ИЗ ЛЮДЕЙ ХУЖЕ ТОГО,, ЧЕМ ОНИ ЕСТЬ .Роджер никогда не напишет такой ахинеи ...ЦИТИРУЮ - "Кто во вторую мировуювоевал подпольно -реально в Европе,против нацистов, реально какая это сила?ПОДОНОК Роджер скажет что это Шкуро -генерал и генерал Краснов" - прости меня но Роджер такого никогда не скажет
Весёлый Роджер
А я где-то написал шо обкрадывают xoxлов? Да нет же - их за людей пиндосы не считают! Не ту тему ты мудак пердун Шмуля посмотрел на цензоре. НЕ ту! Ай ты маладца Шмуля, хунтовский ты хандон, тупой пропахандон! Ну конечно же, зачем про Украину, у неё же всЁ стало файно-лайно писли пропиндосного майдана, а у москалей проблем полно. Про них надо, про них писать, как там у них корова прихромнула, или скики ыщо там ёжиков с бобрами осталось, да какие ыщо мосты из картона там сделали! А вот рядового селюка так волнует тема – скики же там вывезли кацапи грошей до панов? Так Шмуля, так тебе як пропиндосному смокчуну – надо радоваться – ведь твоим же панам вывозят. Эй мудак цензоровский, а гроши-то писли 2008 року уси вернулись в Россию и даже бильше. Зато да, уева туча тех банков- стиралок закрыли – щоб другим не повадно было так действовать в кризис. Я одно не понимаю, а кто начал этот кризис 2008 року – не твоя ли самая успешная страна у Свите, не Пиндосия? И ты как всегда тут нагло фейкуешь в надёге на тупость и неначитаность щирых читачей. Не было там никаких триллионов рублей, эй тварь – хватит тут врать. «Заявление 7 октября 2008 года Президента Д. Медведева, что государство предоставит российским банкам субординированный кредит на сумму до 950 млрд рублей сроком не менее чем на пять лет.» Таки Шмуля – все гроши банки вернули в бюджет. Ось воно як! А як там керивнила пани Юля в 2008 року, вже забув? Какая у тоби склеротная память. А шо, на цензоре нычого про то ныма? Тильки про москалей гивно собираешь? Сало не урони, долбоЭб хунтовский!
лУНА-2
Лена ,а ты внимательно читала мой коммент? я писала, про то, что"ОНИ грозят и делают с нас врагов,а сами ОБКЛАДЫВАЮТ мою Роди ну со всех сторон" ОБКЛАДЫВАЮТ А НЕ ОБКРАДЫВАЮТ - разница есть? -ДУМАЮ , ЕСТЬ ..
Луна-2
Все цветные революции и делаются по одному лекалу и из одного центра - Везде,где вмешивается Америка - происходит переворот по д названием революция-НеОБЯЗАТЕЛЬНО -ДОСТОИНСТВА - НАПРИМЕР -ТЮЛЬПАНОВ И РОЗ. вСЕ ОНИ ИМЕЮТ ЦЕЛЬ УСТРАНИТЬ НЕУГОДНОГО ИМ ПРАВИТЕЛЯ и И ли отделить как можно дальше от центра ,когда -то бывшего дружеским этим странам .Так что ничего удивительного нет Удивляет. другое - Сами Белорусы В мИНСКЕ ...вРОДЕ ВСЕ ПОНИМАЮТ НО ....ВЫХОДЯТ НА ПРОТЕСТЫ...
Харьков
Дай Бог,дай Бог.