Шотландський округ до кінця року перейде на «зелений» водень
События в миреgreenpost.press25 мая 2020

Шотландський округ до кінця року перейде на «зелений» водень

У шотландському окрузі Файф планують опалювати «зеленим» воднем 300 будинків, пише Eco Town.

Проєкт H100 Fife наприкінці року реалізує шотландська газорозподільна компанія SGN, яка поставляє природний газ для 5,9 мільйонів будинків і підприємств у Шотландії та на півдні Англії.

«Це — перша в світі програма, в якій зелений водень буде використаний для опалення будинків у цілому районі, - зазначають у компанії. - Водень будуть виробляти методом електролізу за допомогою електроенергії з офшорних вітрових електростанцій, централізовано зберігати і розподіляти в мережі».

Мешканцям житлового району запропонують демонстраційні водневі пристрої (бойлери-нагрівачі), які можна буде випробувати у власних будинках. В ході проєкту буде оцінюватися рівень задоволеності споживачів водневим енергопостачанням, а також технічна та економічна сторони.

Наразі заявку SGN розглядає британський національний регулятор енергетичного ринку Ofgem. Раніше проєкт H100 Fife пройшов первісну процедуру відбору щорічного конкурсу енергетичних інновацій Ofgem.

H100 Fife є частиною національної ініціативи Gas Goes Green — серії проєктів, покликаних довести життєздатність водню у теплопостачанні. Проєкт має засвідчити, що британська газова мережа може забезпечити чіткий і економічно ефективний шлях декарбонізації теплопостачання за допомогою водню при низьких витратах, з високими темпами і у великих масштабах.

Шотландія збирається стати кліматично нейтральною до 2045 року.

А поки вся Європа прямує до кліматичної нейтральності, Україна зупиняє «зелений» енергетичний перехід і бере курс на вугільну галузь.

Написать комментарий