Штраф за недоїдену їжу: в Китаї прийняли новий закон про боротьбу з харчовими відходами
События в миреmind.ua30 апреля 2021

Штраф за недоїдену їжу: в Китаї прийняли новий закон про боротьбу з харчовими відходами

У Китаї прийняли закон по боротьбі з перевитратою їжі – відвідувачі харчувальних закладів тепер можуть отримати штраф за недоїдені страви, пише Tjournal з посиланням на Xinhua.

Як буде проходити процес стягнення штрафу і його величина, поки неясно.

Закон прийняли 29 квітня на засіданні Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників.

За словами прес-секретаря комісії Цзан Тевея, новий закон повинен дати визначення «харчовим відходам» і уточнити заходи в боротьбі з марнотратством в їжі. Один з відомих заходів – штрафи для тих відвідувачів ресторанів, які замовили надмірну кількість страв і не доїли. Як буде проходити процес стягнення штрафу і його величина – поки що невідомо.

Банкети чиновників також регламентуються законом, так як держслужбовці повинні зіграти провідну роль в запобіганні харчових відходів. На заходах кількість і форма прийому їжі повинні бути організовані економно і не перевищувати певні стандарти.

Закон прийняли в зв'язку з тим, що Китай щороку втрачає близько 35 млрд кілограмів зерна на етапах зберігання, транспортування та переробки, а в містах щодня виробляється 50 тонн харчових відходів.

У серпні 2020 року в Китаї стартувала кампанія «Чиста тарілка» щодо бережливого ставлення до продуктів. Тоді лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що «марнотратство щодо продовольства жахає і засмучує».

В рамках проекту кейтерінгова служба Ухань закликала ресторани обмежити кількість продаваних страв: групи мали замовляти на одну страву менше, ніж кількість відвідувачів. Так, група з 10 осіб могла замовити лише 9 страв. Кампанія викликала обурення в соцмережах. Користувачі Weibo масово критикували ініціативу.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Шухер
Пользователям запрещённых русских соцсетей в Украине грозит задержание и обмен на пленников лднр.
КОТ
Быстрее бы недогосударство исчезло с карты мира и все вздохнули бы облегчено!!!
Коса и камень
Какой правдой? Это ж махровые патриоты. В их убийстве обвиняют агентов Кремля... А правды тут никогда не было и нет. "Ложь и зло - погляди, как их... лица грубы".
Бремя белого человека
Не пали контору! Ты мешаешь нести свет факела демократии и слово истины отсталым народам в леса Амазонки!
кипчак
"Ах, обмануть меня не трудно!.. Я сам обманываться рад!" Для малообразованныи и малокультурных, воровство, подлог, обман - обычное дело. Врут, как дышат. Однако, рано или поздно, правда вытесняет бессовестную ложь.
Миротворчество
Тю! Так пусть в Афганистане сами разбираются как им жить. Они ж раньше без ценных советов жили и дальше будут жить исключительно так как у них получится. А с другой стороны, тоже могут других поучить жизни. Но это, почему-то, называют терроризмом.
кипчак
Какой прогресс! До этого в неполживых украинских СМИ больше ходила версия о том, что телеканал сам себя обстрелял. Еще один пример для сравнительной таблицы преступлений помаранчево-гидных, когда первоначальная версия кардинально расходится с действительностью, доказательствами и фактами. До окончательного предъявления нроду правды далеко, но ее все труднее скрывать и фальсифицировать.