"Східне партнерство" необхідно ЄС для стабільності і безпеки - Боррель
События в миреua.interfax.com.ua16 декабря 2020

"Східне партнерство" необхідно ЄС для стабільності і безпеки - Боррель

"Східне партнерство" з часу свого створення перетворилося в дуже корисну як для Євросоюзу, так і для його східних сусідів програму економічного співробітництва і підтримки демократичних реформ, заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

"Східне партнерство" - один із найбільш важливих елементів для нашої стабільності і безпеки і навіть для нашого економічного процвітання, оскільки ці країни дуже близькі нам", - сказав високий представник ЄС із закордонних справ, під час виступу у вівторок на пленарній сесії Європейського парламенту в Брюсселі.

Програма була заснована в 2009 році. Її заявлена мета - розвиток інтеграційних зв'язків Євросоюзу з шістьма пострадянськими державами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Боррель вважає, що ЄС може пишатися програмою, незважаючи на всі існуючі проблеми, бо її результати відчутні для населення партнерських країн. Він, зокрема, зазначив співпрацю сторін в сфері цифрових технологій і енергетики, визнавши, що треба ще відповісти на багато викликів.

Глава європейської дипломатії оцінив останні місяці як "особливо важкі". На них припали серйозні випробування для партнерства: наслідки пандемії COVID-19, які значно змінили пріоритети програми; конфлікти в декількох державах-партнерах; рух народних вимог і відповідні репресії.

"На виклики в сфері співробітництва відповідати все важче, але необхідно, щоб ми були здатні разом відповідати на ці виклики, спираючись на спільний діалог і "Східне партнерство" з метою ділитися нашою демократією, процвітанням, стабільністю зі східними сусідами. Це повинно бути одним із пріоритетів порядку Європейського союзу, і це відповідає нашим спільним інтересам", - вважає Боррель.

Він зазначив на необхідності зміцнювати громадянське суспільство країн "Східного партнерства", підтримувати незалежні засоби масової інформації, боротися проти корупції, поширювати повагу до фундаментальних цінностей, прав людини і громадянина.

За його словами, майбутнє програми бачиться як "стратегічне, амбітне, ефективне і гнучке водночас партнерство".

У відповідь на критичні зауваження депутатів про наявність сьогодні дуже серйозних проблем у країнах "Східного партнерства" Боррель заявив, що "не йдеться про просте завдання, не можна претендувати на те, щоб виправити за кілька років ситуацію в цих країнах, які залишилися після розвалу Радянського Союзу".

Він погодився, що ЄС змушений констатувати в країнах "Східного партнерства" військові зіткнення, нестабільність, корупцію, фальсифікацію виборів і репресивний режим. "Я не кажу, що ситуація там дуже позитивна. І ви це знаєте. Але я вважаю, що ситуація була б значно гіршою без цього партнерства", - заперечив глава дипломатії ЄС.

"Можна зробити тільки те, що можна, і ми це робимо", - сказав Боррель, наголосивши, що ЄС володіє лише дипломатичними і фінансовими інструментами. Зокрема, надає найбільшу фінансову допомогу Україні. І щодо війни Азербайджану з Вірменією Євросоюз не може застосовувати інших засобів, окрім дипломатичних, пояснив він європейським депутатам.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
кипчак
Времени для раскачки нет.
кипчак
Основания для тревоги реальны. Вменяемые россияне пока не чувствуют угрозы, считают что недовольных капля в море и они не представляют опасности. Каюсь, когда в 2013-14 гг. у нас два месяца толклись на майдане, мне тоже казалось, что обойдется - Европа не потерпит переворота и беспорядков, будет главарей держать в узде и страхе, применит санкции в случае выхода из мирного формата. Если в эти выходные снова вся нечисть вылезет на площади и улицы в России, то в полицию полетят уже не снежки, а коктейли и брусчатка, а судя по молотку в руках малолетки, могут начаться погромы магазинов. В странах с не очень зажиточным населением очень легко склонить на любое преступление посулив пару копеек или легкую добычу, В Украине мы тоже это проходили. Легче всего было поднять детей (было же во Львове, что толпа школьников шла громить супермаркет. Сработал Садовой и как-то обошлось. Скорее всего последовал грозный окрик из-за лужи, пришлось постараться). Со студентами отдельная песня - тут тебе и обещание зачетов, и материальные и денежные подачки, поощряемые прогулы занятий и т.п. Вывод - хватить быть расслабленными, нужна полная мобилизация и готовность к жестким действиям. Украина показала, если упустить момент все идет в разнос с ужасными последствиями. Обречено страдать подавляющее большинство и это только цветочки. тем более, если Россия не удержится.
ке
согласен кто просив тарифов агент кремля!
Весёлый Роджер
Совсем сдурел! В первых - не кизди - никто, никуда, никогда, безкоштовно не выйдет- хиба не москали тут живут, а продажные щирюки, що скакали як мудаки. Во вторых- Требование МВФ поднять тарифы ещё выше, щоб содрать с вас не три шкуры, а минимум пять. А вот Шмуля_Елен, пыдар трансвестит-пропахандон - ыщо и редкостная .лядь! И в Третьих- Весь смысл существование щирой пиндоколонии в том, чтобы вы пошли обвешанные взрывчаткой пид москальские танки с криком Сала уронили! Хероям убийцам мало! А вы шо там, всё губы раскатанными держите, всё ТУПЫМ пропахандонам верите, шо Америка з вами, з мудаками, шо ыщо доллярив напечатает, с лицами фашистов ОУНовцев? Ну ждите ждуны - пошёл вже СЕДЬМОЙ год - покращення нима и не предвидится! Но вы всё равно ждите!
Гость
Вот и все, эпоха Америки с такими долларами ушла, теперь все поменялись ценность и всякие хуйни.
ОБИДНО ОБАМЕ
Обама не прошёл фэйс-контроль? Пердизидент был всё таки!
Гость
Вот что и требовалось, что Хуйгаль пошел против народа Украины. Почти 7 лет эта власть ТЕРЗАЛА всю Украину и над нами!