Східну Європу в Радбезі ООН представлятиме Албанія
События в миреwww.ukrinform.ua12 июня 2021

Східну Європу в Радбезі ООН представлятиме Албанія

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю обрала п'ять непостійних членів Ради Безпеки на 2022-2023 роки, Східну Європу представлятиме Албанія.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

Від африканських держав членами РБ стали Габон і Гана (нині ці місця займають Нігер і Туніс), від Азійсько-Тихоокеанської групи – Об’єднані Арабські Емірати (замість В'єтнаму), від Латинської Америки і Карибського басейну – Бразилія (замість Сент-Вінсенту і Гренадін), від групи країн Східної Європи, до якої належить Україна, – Албанія (замість Естонії).

"Албанію вперше обрано до складу РБ ООН, але ми переконані, що ця держава зробить важливий внесок у діяльність Радбезу у 2022-2023 роках, - сказав у коментарі Укрінформу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. - Її минулорічне головування в ОБСЄ підтвердило, що Албанія займає конструктивний та прагматичний підхід у питаннях, пов’язаних із підтриманням миру і безпеки".

За словами Кислиці, не стільки важливим є розмір чи вплив держави на міжнародній арені, скільки її відданість Статуту ООН. "Подивіться на Естонію, країну із населенням менш як 1,5 мільйона осіб, яка показала себе в РБ ООН як потужний лідер та захисник принципів і цілей Статуту, бо сила переконань втілюється в силу позиції", - додав він.

Постпред висловив переконання, що обрання Албанії до РБ ООН "посилить нашу співпрацю". Торік Україна відкрила посольство в Албанії, нагадав він, "тому ми вестимемо діалог як у Тірані, так і Києві та Нью-Йорку".

Як відомо, до складу Ради Безпеки ООН входять 15 країн-членів — 5 постійних і 10 непостійних, які обираються Генеральною Асамблеєю ООН на два роки (по п’ять щороку). Країни Східної Європи в Радбезі представляє лише один непостійний член. Росія є постійним членом. П’ять "великих" країн - Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція — мають "право вето", тобто можуть заблокувати будь-яке рішення Радбезу, чим постійно користується РФ при розгляді питань, пов’язаних з її агресією проти України. Україна неодноразово виступала із пропозицією обмежити "право вето" в РБ.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
мир
огромной не будет
мир
Они не идиоты
мир
любопытно
гость
Интересно, а как эти "ударные группы" будут наводить порядок? Говорить ай-я-яй или опять же, стрелять?)) И как быть тогда с "имеет право на жизнь"? Открыть ящик Пандоры легко. Когда не хочешь думать о последствии. Но ПОТОМ как быть, что делать с лавиной дури, что оттуда повылезает?
бандерос
В группу вошли - крепкий орешек, человек-паук, супермен, женщина-кошка
гость
Тихановскую европейские страны признают лидером Белоруссии, но никакие вопросы она решить не может в силу того, что она "лишь номинально приняла статус президента" - это что, из области анекдотов о дурдоме, где сидят Наполеон и Македонский, или таки теперь такие политики? И такой двуличный мир? Ну, ежели Тихановская и ей подобные - рукопожатые легитимные президенты - то и всякие мигранты и прочий прущий через границу без задержки сброд - гости дорогие в Европе - такой получается расклад.
Елена
Путин недавно, несколько лет назад говорил,лет семь примерно,что даём на что-то там 5 трл.руб и знаем точно как минимум 1 трн.разворуют,то есть 20% его слова,что изменилось?это он говорит что 1 трлн руб , фактически думаю больше,вот так.