События в миреinfopost.media11 янв.

Словацькі вчителі обіцяють вийти на страйк через низькі зарплати

Якщо провладні партії не дотримаються своїх передвиборчих обіцянок, то словацькі вчителі обіцяють вийти на страйк. Наразі освітянські профспілки провели переговори з прем’єр-міністром, однак термін виконання ним умов наразі невідомий.

У міністерстві освіти Словаччини повідомили, що через покращення ситуації з пандемією коронавірусу учні повернулися до шкіл 10 січня, як і планувалося. Однак профспілки вчителів продовжують страйкувати. Ще восени профспілки заявляли, що якщо передвиборні обіцянки підвищити зарплату вчителям на 10 і більше відсотків для вчителів-початківців не виконають, вони страйкуватимуть. Про це повідомляє pravda.sk.

nk_hauz/RfNDlV17R.jpeg

Збільшення фінансування освіти не передбачили в бюджеті

“Ми попросили прем’єр-міністра Едуарда Хегера, міністра освіти Браніслава Грьолінга, міністра фінансів Ігоря Матовича та міністра праці Мілана Крайняка зв’язатися з нами і запропонувати дату зборів для вирішення питання про фінансування шкіл”, – зазначив голова профспілки працівників освіти і науки Словаччини Павло Ондек.

За його словами, цю зустріч має координувати міністр освіти. Відповідне міністерство підтвердило, що Грьолінг був запрошений на зустріч, але дата ще не визначена.

За словами представників Словацької вчительської палати, початкова зарплата вчителя становить 915 євро брутто. Профспілки наполягають також на підвищенні заробітної плати непедагогічному персоналу, яка в деяких випадках не досягає навіть мінімальної заробітної плати та робочих нормативів, які у 2021 році становили 65 євро на учня.

Крім того зростання цін на енергоносії може спричинити проблеми для шкіл.

Міністр освіти Грьолінг заявив, що підтримує вимоги, які висунули вчителі. Однак МОН наразі не отримав коштів від Міністерства фінансів на підвищення заробітної плати. Цьогорічний держбюджет передбачає лише одноразову премію в розмірі 350 євро для всіх державних і бюджетних службовців. Грьолінг також заявив, що буде працювати над підвищенням зарплати вчителів цього року.

“Я думаю, що після фельдшерів у черзі є ті, хто найбільше відчули весь цей період пандемії”, – сказав міністр освіти.

Кабмін також висловив підтримку вчителям, стверджуючи, що серед пріоритетів плану відновлення є освіта та охорона здоров’я. Щоб Словаччина була успішною, за словами Хегера, вона повинна інвестувати в освіту.

У грудні 2021 року міністр фінансів Матович заявив, що хоче прийняти конституційний закон “Про оплату праці працівників державного управління” для бюджетників, які, за його словами, довгостроково занижені. Він хотів зрівняти зарплати працівників державного управління із середньою зарплатою в Євросоюзі.

За словами Матовича, якщо працівник у Європейському Союзі має, наприклад, середню зарплату, більшу в 1,5 рази за середню зарплату по країні, то працівник на цій посаді в Словаччині також повинен мати у 1,5 рази більшу середню словацьку зарплату.

Рівень освіти у Словаччині знижується

Президент Словацької палати вчителів Володимир Крмоман зазначив, що в січні 2020 року педагогічні та професійні працівники вперше отримали середню заробітну плату, вищу за середньостатистичну у 1,2 рази. Із зростанням середньої заробітної плати також зросла інфляція, однак зарплати вчителів залишилися на тому ж рівні

“Сумнівно, чи буде Матович виконувати оголошену регулярну індексацію, але було б доречно підвищити привабливість вчительської професії”, – вважає Крмоман. – “Вчителям щороку доводиться боротися за те, що має бути нормальним.

За словами Крмомана, вчителі й надалі звертатимуть увагу на необхідність підвищення оплати праці та залежно від ситуації вирішуватимуть, чи оголошувати страйк. У листопаді вони принесли до Уряду плакат, який нагадує коаліції про її передвиборчі обіцянки підвищити зарплати вчителям.

Міністерство освіти оприлюднило інформацію, що наприкінці 2022 року в Словаччині можуть зникнути до 1300 вчителів.

“Але це лише приблизна оцінка, вона може бути набагато більше, тому що вчителі під час пандемії перебувають під великим тиском”, – каже Крмоман, додаючи, що деякі не витримають і підуть зі школи.
💬 Последние комментарии
е
уважаемый, а Вы не видели еще упаковок от продуктов с очень характерной надписью "не для продажи в ЕС"? а я видел... так что да, для папуасов техника другая...
Читатель
Только для Украины? Для всего мира другие характеристики? Ну и заголовок....
е
показывай дорогу.. ты ведь только оттуда)))
е
вот и ЗАТКНИСЬ тогда на этот счет! Дошло недоумок??? Раз сама не желаешь этот вопрос обсуждать, то не трогай по нему остальных или тебе с матами надо, чтоб дошло, ты ж иначе не понимаешь...
Бар Голубая Устрица - фсьо!
актёрам сериала "Полицейской Академии Украины" обещали повысить зарплаты... но что топошло не так в Голливуде, после расстрела украинцев Алексом Балдуиновым
Путенська мобилизация українців до Польщі.
тендер - это склад дров/угля в кабине древнего паровоза, тенденция - это степень наполнения топки паровоза количеством топлива... Слава хуторскому Тендеру, слава Газенвагену!
Рупор Белого дома вещает
а где фото/видео где пьяная Псаки в одном сапоге на брифинг в Белом доме вышла???