События в миреnv.ua1 мар.

США даремно витратили мільярди доларів на відновлення Афганістану

nk_hauz/-muiq9afsqrqzzzz7rms.png

США даремно витратили кілька мільярдів доларів на проєкти з відбудови інфраструктури в охопленому війною Афганістані, йдеться в звіті урядової наглядової служби.

Як пише AP, починаючи з 2008 року, США виділили на будівлі і транспортні засоби $7,8 млрд, з яких тільки об'єкти на суму $343,2 млн «підтримувалися в хорошому стані».

У звіті говориться, що тільки $1,2 млрд з $7,8 млрд пішли на оплату будівель і транспортних засобів, які використовувалися за призначенням.

«Той факт, що так багато майна не використовувалося, прийшло в непридатність або було покинуто, мало стати серйозною причиною для занепокоєння агентств, які фінансують ці проєкти», - сказав у своєму звіті спеціальний головний інспектор США з відновлення Афганістану Джон Сопко.

Аналітик Білл Роджіо з Long War Journal сказав, що висновки спеціального головного інспектора очікувані. За його словами, причини фінансових втрат криються в атаках Талібану, корупції і «вливанні грошей без урахування наслідків».

«Одна справа побудувати клініку і школу, і зовсім інше - експлуатувати, обслуговувати і в багатьох випадках захищати цю інфраструктуру від атак талібів», - сказав Роджіо.